Back BAREILLY - ALIGARH Passenger (UnReserved)

BAREILLY(BE) ALIGARH JN(ALJN) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BAREILLY(BE) Starts 4:55 0 0.0
RAMGANGA(RGB) 5:11 5:12 1 5.8
BASHARATGANJ(BTG) 5:23 5:25 2 15.0
NISUI(NSU) 5:34 5:35 1 19.7
AONLA(AO) 5:51 5:52 1 26.4
REOTI BAHORA KHERA(RBK) 6:02 6:03 1 31.8
KARENGI(KEG) 6:11 6:13 2 39.1
DABTARA(DUB) 6:21 6:23 2 44.4
PURUA KHERA(PRKE) 6:32 6:33 1 49.9
ASAFPUR(AFR) 6:41 6:42 1 54.9
SISARKA(SSKA) 6:59 7:00 1 61.1
CHANDAUSI JN(CH) 7:25 7:35 10 68.5
MAJADA HALT(MJHL) 7:44 7:45 1 76.6
BAHJOI(BJ) 7:53 7:55 2 85.2
PATHAKPUR(PHX) 8:04 8:05 1 92.9
DHANARI(DN) 8:12 8:14 2 99.5
BHAKRAULI(BHKL) 8:22 8:23 1 105.0
BABRALA(BBA) 8:33 8:35 2 112.0
RAJGHAT NARORA(RG) 8:45 8:46 1 117.9
DIBAI(DIB) 8:54 8:56 2 124.8
DHARAMPUR(DMPR) 9:05 9:06 1 131.2
ATRAULI ROAD(AUR) 9:14 9:16 2 138.5
GODHA(GDHA) 9:25 9:26 1 144.5
SUNAMAI HALT(SUNM) 9:33 9:34 1 148.8
HARDUAGANJ(HGJ) 9:58 10:00 2 153.1
MANZURGARHI(MZGI) 10:08 10:10 2 157.8
ALIGARH JN(ALJN) 10:30 Ends 0 166.6