Back BAREILLY - ALIGARH Passenger (UnReserved)

BAREILLY(BE) ALIGARH JN(ALJN) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BAREILLY(BE) Starts 4:30 0 0.0
RAMGANGA(RGB) 4:42 4:44 2 6.5
BASHARATGANJ(BTG) 4:55 4:57 2 15.6
NISUI(NSU) 5:06 5:07 1 20.3
AONLA(AO) 5:17 5:22 5 27.0
REOTI BAHORA KHERA(RBK) 5:34 5:35 1 32.5
KARENGI(KEG) 5:43 5:45 2 39.7
DABTARA(DUB) 5:56 5:58 2 45.0
PURUA KHERA(PRKE) 6:07 6:08 1 50.6
ASAFPUR(AFR) 6:15 6:17 2 55.5
SISARKA(SSKA) 6:25 6:27 2 61.7
CHANDAUSI JN(CH) 6:45 6:50 5 69.2
MAJADA HALT(MJHL) 6:59 7:00 1 77.2
BAHJOI(BJ) 7:13 7:15 2 85.8
PATHAKPUR(PHX) 7:25 7:26 1 93.5
DHANARI(DN) 7:35 7:37 2 100.1
BHAKRAULI(BHKL) 7:47 7:48 1 105.6
BABRALA(BBA) 8:08 8:10 2 112.6
RAJGHAT NARORA(RG) 8:20 8:22 2 118.5
DIBAI(DIB) 8:31 8:33 2 125.4
DHARAMPUR(DMPR) 8:46 8:47 1 131.8
ATRAULI ROAD(AUR) 8:58 9:00 2 139.1
GODHA(GDHA) 9:09 9:10 1 145.1
SUNAMAI HALT(SUNM) 9:17 9:18 1 149.4
HARDUAGANJ(HGJ) 9:36 9:38 2 153.9
MANZURGARHI(MZGI) 9:46 9:48 2 158.3
ALIGARH JN(ALJN) 10:15 Ends 0 167.2