Back KANPUR CENTRAL - RAE BARELI Passenger

KANPUR CENTRAL(CNB) RAE BARELI JN(RBL) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KANPUR CENTRAL(CNB) Starts 14:20 0 0.0
KANPUR BRIDGE LEFT BANK(CPB) 14:30 14:31 1 3.9
MAGARWARA(MGW) 14:39 14:40 1 11.3
UNNAO JN(ON) 14:53 14:55 2 17.5
KORARI(KURO) 15:08 15:09 1 28.6
ACHALGANJ(ACH) 15:16 15:17 1 32.7
BAND HAMIRPUR(BAHP) 15:24 15:25 1 36.8
TIKAULI RAWATPUR(TKRP) 15:31 15:32 1 40.5
KULHA-HALT(KULH) 15:40 15:41 1 46.4
BIGHAPUR(BQP) 15:51 15:52 1 49.9
INDEMAU(IDM) 15:59 16:00 1 55.4
TAKIA(TQA) 16:08 16:09 1 60.0
BAISWARA(BSWA) 16:18 16:19 1 66.2
RAGHURAJ SINGH(RRS) 16:27 16:28 1 71.6
NIHASTA HALT(NHF) 16:36 16:37 1 76.9
LALGANJ(LLJ) 16:48 16:50 2 84.9
BAHAI(BYQ) 17:06 17:07 1 90.4
DALMAU JN(DMW) 17:21 17:23 2 98.3
RADHA BALAMPUR(RDV) 17:39 17:40 1 106.0
UBARNI(UBN) 17:59 18:00 1 112.3
SURAJ KUNDA(SRJK) 18:21 18:22 1 116.5
DARYAPUR(DYP) 18:44 18:45 1 123.0
RAE BARELI JN(RBL) 19:00 Ends 0 129.1