Back KHAJURAHO - KANPUR CENTRAL Passenger

KHAJURAHO(KURJ) KANPUR CENTRAL(CNB) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KHAJURAHO(KURJ) Starts 4:05 0 0.0
RAJNAGAR(RJAK) 4:19 4:20 1 14.3
SINGHPUR DUMRA(SPDM) 4:35 4:37 2 33.2
RANGAULI(RGLI) 4:47 4:48 1 40.7
CHITHARI HALT(CHIT) 4:57 4:58 1 52.4
MAHOBA(MBA) 5:18 5:20 2 63.3
BARIPURA(BPRA) 5:31 5:32 1 73.4
KABRAI(KBR) 5:41 5:42 1 85.0
MATAUNDH(MTH) 5:56 5:57 1 96.9
KHAIRAR JN(KID) 6:06 6:07 1 106.2
BANDA JN(BNDA) 6:45 7:05 20 116.8
ICHAULI(ICL) 7:28 7:29 1 138.0
AKORA(AKW) 7:37 7:38 1 145.4
RAGAUL(RGU) 7:49 7:51 2 157.3
INGOHTA(IGTA) 8:00 8:01 1 165.7
BHARWA SUMERPUR(BSZ) 8:10 8:12 2 174.5
YAMUNA SOUTH BANK(JSB) 8:22 8:23 1 185.1
DAPSAURA(DPSR) 8:32 8:33 1 191.6
HAMIRPUR ROAD(HAR) 8:40 8:42 2 198.3
DUHRU(DXU) 8:51 8:52 1 206.7
GHATAMPUR(GTM) 9:03 9:04 1 213.5
PATARA(PTRE) 9:14 9:15 1 223.3
KATHARA ROAD(KTRR) 9:26 9:27 1 233.4
SIRHI ITARA(SIRA) 9:35 9:36 1 239.9
BHIMSEN(BZM) 10:09 10:11 2 246.6
GOVINDPURI(GOY) 10:21 10:23 2 256.8
KANPUR CENTRAL(CNB) 10:50 Ends 0 260.6