Back KANPUR ANWARGANJ - PRAYAG Passenger

KANPUR ANWARGANJ(CPA) PRAYAG GHAT(PYG) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KANPUR ANWARGANJ(CPA) Starts 2:40 0 0.0
KANPUR CENTRAL(CNB) 2:55 3:00 5 2.5
KANPUR BRIDGE LEFT BANK(CPB) 3:11 3:12 1 6.3
MAGARWARA(MGW) 3:20 3:21 1 13.8
UNNAO JN(ON) 3:29 3:31 2 20.0
KORARI(KURO) 3:46 3:47 1 31.0
ACHALGANJ(ACH) 3:54 3:55 1 35.2
BAND HAMIRPUR(BAHP) 4:02 4:03 1 39.3
TIKAULI RAWATPUR(TKRP) 4:09 4:10 1 43.0
KULHA-HALT(KULH) 4:18 4:19 1 48.9
BIGHAPUR(BQP) 4:26 4:28 2 52.4
INDEMAU(IDM) 4:37 4:38 1 57.9
TAKIA(TQA) 4:44 4:46 2 62.4
BAISWARA(BSWA) 4:55 4:56 1 68.7
RAGHURAJ SINGH(RRS) 5:03 5:05 2 74.1
NIHASTA HALT(NHF) 5:13 5:14 1 79.4
LALGANJ(LLJ) 5:23 5:25 2 87.4
BAHAI(BYQ) 5:34 5:35 1 92.9
DALMAU JN(DMW) 5:46 5:48 2 100.8
BARARA BUZURG(BRRZ) 5:57 5:58 1 106.4
JALALPUR DHAI(JPD) 6:07 6:08 1 113.5
MANJHLEPUR(MNJR) 6:17 6:18 1 121.0
ISHARDASPUR(IDS) 6:25 6:26 1 125.1
UNCHAHAR JN(UCR) 6:36 6:38 2 132.2
ARKHA(ARKA) 6:44 6:45 1 134.4
PARIAWAN KALAKANKER RD(PQN) 6:54 6:55 1 143.2
GARHI MANIKPUR(GRMR) 7:09 7:10 1 150.4
KUNDA HARNAMGNJ(KHNM) 7:31 7:33 2 162.1
BHADRI(BHDR) 7:42 7:43 1 169.3
LALGOPALGANJ(LGO) 7:53 7:54 1 176.6
RAM CHAURA ROAD(RMC) 8:02 8:03 1 183.5
ATRAMPUR(ARP) 8:11 8:12 1 190.6
SARAI GOPAL(SPGL) 8:23 8:24 1 199.4
PHAPHAMAU JN(PFM) 8:36 8:37 1 204.5
PRAYAG(PRG) 8:51 8:53 2 210.9
PRAYAG GHAT(PYG) 9:20 Ends 0 214.2