Back AZIMGANJ - BHAGALPUR Passenger

AZIMGANJ JN(AZ) BHAGALPUR(BGP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
AZIMGANJ JN(AZ) Starts 16:25 0 0.0
AZIMGANJ CITY(ACLE) 16:27 16:28 1 1.3
PORADANGA HALT(PRDG) 16:34 16:35 1 5.6
MAHIPAL ROAD(MPLR) 16:40 16:41 1 10.1
MAHIPAL(MPLE) 16:44 16:45 1 12.0
NOAPARA MAHISHA(NWMS) 16:50 16:51 1 15.6
MANIGRAM(MGLE) 16:56 16:57 1 20.5
GANKAR(GALE) 17:05 17:06 1 28.2
JANGIPUR ROAD(JRLE) 17:31 17:32 1 35.1
AHIRAN(AHN) 17:40 17:41 1 41.9
SUJNIPARA(SPLE) 17:50 17:51 1 48.4
NIMTITA(NILE) 17:58 17:59 1 55.1
BASUDEBPUR(BDBP) 18:04 18:05 1 58.2
DHULIAN GANGA(DGLE) 18:12 18:13 1 64.9
SANKOPARA(SXP) 18:20 18:21 1 70.1
BALLALPUR(BQZ) 18:27 18:28 1 75.0
TILDANGA(TDLE) 18:48 18:49 1 82.6
BINDUBASINI HAL(BDBS) 18:56 18:57 1 86.0
BONIDANGA(BDAG) 19:04 19:05 1 90.3
BARHARWA JN(BHW) 19:30 19:40 10 95.7
BAKUDI(BKLE) 19:50 19:51 1 103.5
DHAMDHAMIA(DDX) 19:56 19:57 1 107.2
TINPAHAR JN(TPH) 20:03 20:04 1 112.3
KALIAN CHAK(KXE) 20:11 20:12 1 117.1
TALJHARI(TLJ) 20:19 20:20 1 121.9
KARANPUR ATO(KPTO) 20:29 20:30 1 129.0
MOHARAJPUR(MJP) 20:39 20:40 1 136.1
SAKRIGALI JN(SLJ) 20:56 20:57 1 142.3
SAHIBGANJ JN(SBG) 22:08 22:28 20 150.1
KARAMTOLA(KRMA) 23:06 23:07 1 159.1
MIRZA CHEUKI(MZC) 23:15 23:16 1 165.1
AMMAPALLI HALT(AMPL) 23:21 23:22 1 169.3
PIRPAINTI(PPT) 23:28 23:29 1 173.6
LAKSHMIPUR BHORANG(LKB) 23:36 23:37 1 179.6
SHIVANARAYANPUR(SVRP) 23:44 23:45 1 182.5
BIKRAM SHILA(BKSL) 23:53 23:54 1 185.9
KAHALGAON(CLG) 00:05 00:06 1 194.0
EKCHARI(EKC) 00:12 00:13 1 198.2
GHOGA(GGA) 00:20 00:21 1 203.7
LAILAKH MAMLKHA(LMM) 00:30 00:31 1 209.9
SABAUR(SBO) 00:43 00:44 1 216.5
BHAGALPUR(BGP) 01:15 Ends 0 223.9