Back MANIKPUR - JHANSI Passenger

MANIKPUR JN(MKP) JHANSI JN(JHS) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MANIKPUR JN(MKP) Starts 2:20 0 0.0
OHANCABIN(OHAN) 2:30 2:31 1 6.0
BAHILPURWA(BIP) 2:42 2:43 1 14.5
KHOH(KHOH) 2:51 2:52 1 25.4
CHITRAKUTDHAM KARWI(CKTD) 3:01 3:02 1 30.8
SHIVRAMPUR(SWC) 3:12 3:13 1 39.5
BHARAT KUP(BTKP) 3:20 3:22 2 46.3
BADAUSA(BUS) 3:31 3:32 1 59.0
ATARRA(ATE) 3:40 3:42 2 67.8
KHURHAND(KHU) 3:55 3:56 1 80.7
DINGWAHI(DWI) 4:09 4:10 1 89.5
BANDA JN(BNDA) 4:40 4:50 10 99.8
KHAIRAR JN(KID) 5:01 5:03 2 110.4
MATAUNDH(MTH) 5:16 5:17 1 119.7
KABRAI(KBR) 5:41 5:42 1 131.6
BARIPURA(BPRA) 5:51 5:52 1 143.2
MAHOBA(MBA) 6:08 6:10 2 153.3
CHARKHARI ROAD(CRC) 6:24 6:25 1 163.8
KULPAHAR(KLAR) 6:34 6:35 1 174.7
BELA TAL(BTX) 6:44 6:45 1 183.4
GHUTAI(GTI) 6:54 6:55 1 195.1
HARPALPUR(HPP) 7:03 7:05 2 206.0
RORA(RORA) 7:14 7:15 1 217.2
MAU RANIPUR(MRPR) 7:23 7:25 2 226.7
RANIPUR ROAD(RNRD) 7:29 7:30 1 236.9
TEHARKA(TKA) 7:39 7:40 1 247.8
MAGARPUR(MGRR) 7:49 7:50 1 255.8
NIVARI(NEW) 7:59 8:00 1 259.8
BARWA SAGAR(BWR) 8:09 8:10 1 269.1
ORCHHA(ORC) 8:18 8:20 2 279.6
JHANSI JN(JHS) 10:05 Ends 0 290.9