Back Princep Ghat (PPGT) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
KOLKATA CHITPUR - BARUIPUR Local (30612) 18:01 18:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HASANABAD - SEALDAH Local (30326) 11:39 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BINOY BADAL DINESH BAGH - SEALDAH Local (30413) 11:13 11:20 7 mins Y Y Y Y Y Y N
PRINCEP GHAT - BARASAT Local (30311) START 13:10 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - BINOY BADAL DINESH BAGH Local (30416) 17:55 18:02 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - BINOY BADAL DINESH BAGH Local (30414) 10:21 10:22 1 min Y Y Y Y Y Y N
SEALDAH - BINOY BADAL DINESH BAGH Local (30412) 09:51 09:55 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - KOLKATA Local (30452) 16:06 16:11 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALLYGUNGE - BARRACKPORE Local (via BBD Bagh) (30111) 18:55 19:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGAON - MAJERHAT Local (30346) 12:20 12:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BANGAON - MAJERHAT Local (30344) 09:50 09:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGAON - MAJERHAT Local (30342) 08:56 08:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BARASAT - MAJERHAT Local (30312) 17:05 17:06 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BARRACKPORE - MAJERHAT Local (30112) 18:54 18:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BENOY BADAL DINESH BAGH - BARUIPUR Local (30451) 18:30 18:31 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BENOY BADAL DINESH BAGH - SEALDAH Local (30411) 11:04 11:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DUTTAPUKUR - MEJERHAT Local (30314) 19:26 19:27 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GEDE - MAJERHAT Local (30142) 08:43 08:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HABRA - MAJERHAT Local (30332) 16:08 16:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HASANABAD - MAJERHAT Local (30324) 11:23 11:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KALYANI SIMANTA - MAJERHAT Local (30128) 10:23 10:32 9 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - BARASAT Local (30351) 10:24 10:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - BARASAT Local (30313) 20:20 20:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - DATTAPUKUR Local (30317) 16:43 16:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - HABRA Local (30333) 11:58 11:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - HABRA Local (30331) 17:36 17:37 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - HASANABAD Local (30321) 09:30 09:31 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - NAIHATI Local (30123) 19:53 19:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - RANAGHAT Local (30135) 18:28 18:31 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAIHATI - BALLYGUNGE Local (30122) 16:42 16:46 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAIHATI - MAJERHAT Local (30152) 17:56 17:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAJERHAT - NAIHATI Local (30121) 11:03 11:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y