Back Koraput (KRPU) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
HOWRAH - JAGDALPUR Samaleshwari Express (18005) 19:25 19:50 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAGDALPUR - HOWRAH Samaleshwari Express (18006) 06:45 07:10 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAGDALPUR - DURG Express (18212) 15:05 15:30 25 mins Y N Y N Y N N
DURG - JAGDALPUR Express (18211) 00:10 00:35 25 mins Y N Y N Y N N
JAGDALPUR - BHUBANESWAR Hirakhand Express (18448) 17:05 17:30 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - JAGDALPUR Hirakhand Exp (18447) 09:35 10:00 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
KIRANDUL - VISAKHAPATNAM Express (18513) 21:20 21:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - KIRANDUL Express (18514) 02:50 02:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAGDALPUR - ROURKELA Express (18108) 16:05 16:30 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROURKELA - JAGDALPUR Express (18107) 07:45 08:10 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
KORAPUT - VISAKHAPATNAM Intercity Exp (UnReserved) (18511) START 05:25 - N Y N N N Y N
VISAKHAPATNAM - KORAPUT Intercity Exp (UnReserved) (18512) 21:10 ENDS - Y N N N Y N N
SAMBALPUR - KORAPUT Passenger (58301) 22:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KORAPUT - SAMBALPUR Passenger (58302) START 03:00 - Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - KIRANDUL Passenger (58501) 13:20 13:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KORAPUT - VISAKHAPATNAM Passenger (58537) START 05:55 - Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - KORAPUT Passenger (58538) 16:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KIRANDUL - VISAKHAPATNAM Passenger (58502) 13:15 13:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y