Back Hindu College (HC) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PATTABIRAM EAST - AVADI Local (43892) 23:42 23:42 - Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM EAST - AVADI Local (43892) 23:46 23:47 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI BEACH Local (43804) 08:37 08:37 - N N N N N N Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43412) 09:08 09:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - PATTAPIRAM MILITARY Local (43753) 10:54 10:55 1 min N N N N N N Y
CHENNAI BEACH - PATTAPIRAM MILITARY Local (43751) 09:59 10:00 1 min N N N N N N Y
MOORE MARKET - PATTAPIRAM MILITARY Local (43109) 12:00 12:01 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTAPIRAM MILITARY - MOORE MARKET Local (43114) 13:01 13:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTAPIRAM MILITARY - MOORE MARKET Local (43110) 10:41 10:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43244) 17:23 17:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43419) 17:26 17:27 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI BEACH Local (43710) 20:08 20:09 1 min N N N N N N Y
MOOR MARKET - TIRUTTANI Local (43515) 19:41 19:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43245) 19:31 19:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - MOOR MARKET Local (43250) 19:18 19:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43243) 19:06 19:07 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI BEACH Local (43708) 18:48 18:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43241) 18:36 18:37 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43711) 18:29 18:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUTTANI Local (43513) 18:21 18:22 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI BEACH Local (43706) 18:18 18:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43430) 20:28 20:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43427) 19:21 19:22 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43428) 19:53 19:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43425) 18:46 18:47 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43411) 11:41 11:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - PATTABIRAM EAST DEPOT Local (43755) 14:38 14:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - PATTABIRAM EAST DEPOT Local (43755) 14:45 14:45 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43117) 16:53 16:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOORE MARKET Local (43120) 15:21 15:22 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOORE MARKET Local (43508) 14:28 14:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43707) 13:54 13:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI BEACH Local (43704) 14:03 14:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43232) 13:28 13:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43228) 11:48 11:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI BEACH Local (43702) 11:28 11:29 1 min N N N N N N Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43226) 11:18 11:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43705) 10:38 10:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOORE MARKET Local (43506) 10:56 10:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43127) 23:23 23:23 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43125) 22:21 22:21 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43123) 21:16 21:16 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43404) 05:38 05:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUMALPUR - CHENNAI BEACH Local (40752) 07:18 07:18 - N N N N N N Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43429) 19:56 19:56 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Fast Local (43431) 20:31 20:31 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43435) 21:47 21:47 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43438) 22:43 22:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOORE MARKET Local (43122) 16:31 16:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUTTANI Local (43505) 10:41 10:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43121) 19:56 19:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43240) 16:28 16:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - TIRUVALLUR Local (43239) 18:04 18:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43418) 12:56 12:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43238) 16:03 16:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43236) 15:33 15:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43709) 16:19 16:20 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43230) 12:23 12:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - ARAKKONAM Local (43805) 15:14 15:15 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI BEACH Fast Local (43806) 17:18 17:18 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43224) 10:28 10:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43208) 07:08 07:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43210) 07:38 07:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43218) 08:53 08:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43213) 09:21 09:22 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - AVADI Local (43844) 23:01 23:01 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUTTANI Fast Local (43823) 19:03 19:03 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - AVADI Local (43832) 21:48 21:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
AVADI - ARAKKONAM Local (43841) 16:43 16:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - AVADI Local (43842) 12:13 12:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUNINDRAVUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43882) 08:28 08:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - KADAMBATTUR Local (43901) 11:11 11:12 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KADAMBATTUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43902) 06:42 06:43 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KADAMBATTUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43904) 14:07 14:08 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KADAMBATTUR - CHENNAI BEACH Local (43912) 12:38 12:39 1 min N N N N N N Y
ARAKKONAM - CHENNAI BEACH Local (43808) 17:18 17:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43414) 09:53 09:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - PATTABIRAM Local (43757) 18:10 18:11 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - PATTABIRAM Local (43757) 18:17 18:17 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - ARAKKONAM Ladies Spl Local (43807) 18:54 18:55 1 min Y Y Y Y Y Y N
PATTAPIRAM MILITARY - CHENNAI MOORE MARKET Local (43128) 19:46 19:47 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43703) 07:04 07:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43713) 20:01 20:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI BEACH Local (43754) 20:46 20:47 1 min N N N N N N Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOOR MARKET Local (43102) 03:31 03:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43202) 04:13 04:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43204) 05:53 05:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43205) 06:36 06:37 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43206) 06:18 06:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Fast Local (43222) 09:46 09:46 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43242) 17:08 17:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43249) 21:37 21:37 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43251) 22:19 22:19 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43253) 23:53 23:53 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43255) 00:27 00:27 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43257) 00:26 00:27 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43260) 22:18 22:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM - CHENNAI BEACH Local (43752) 08:47 08:47 - N N N N N N Y
PATTABIRAM - CHENNAI BEACH Local (43752) 08:51 08:52 1 min N N N N N N Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOOR MARKET Local (43420) 14:48 14:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43421) 17:56 17:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43436) 22:23 22:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43119) 18:56 18:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PONNERI - TIRUVALLUR Local (43851) 17:03 17:03 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - MOORE MARKET Local (43512) 16:53 16:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43715) 20:39 20:40 1 min N N N N N N Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43235) 17:11 17:12 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET LOCAL (43426) 19:03 19:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - MOORE MARKET Local (43252) 19:58 19:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - MOORE MARKET Local (43254) 20:23 20:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - MOORE MARKET Local (43258) 21:13 21:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43701) 06:21 06:22 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - VELACHERY Local (43762) 11:28 11:29 1 min Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43791) 09:59 10:00 1 min Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43791) 10:06 10:06 - Y Y Y Y Y Y N
PATTAPIRAM MILITARY - VELACHERY Local (43792) 08:47 08:47 - Y Y Y Y Y Y N
PATTAPIRAM MILITARY - VELACHERY Local (43792) 08:51 08:52 1 min Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43793) 10:54 10:55 1 min Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43793) 11:01 11:01 - Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43797) 18:12 18:13 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43422) 16:38 16:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43408) 07:29 07:29 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43406) 06:20 06:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - ARAKKONAM Local (43405) 07:28 07:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43434) 21:23 21:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
AVADI - PATTABIRAM EAST Local (43891) 02:53 02:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
AVADI - PATTABIRAM EAST Local (43891) 03:01 03:01 - Y Y Y Y Y Y Y
AVADI - TIRUTTANI Local (43847) 06:28 06:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43101) 04:53 04:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - TIRUTTANI Local (43501) 04:41 04:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOOR MARKET Local (43502) 06:58 06:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUTTANI Local (43503) 07:46 07:47 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - TIRUTTANI Local (43517) 20:57 20:57 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUTTANI Local (43511) 16:11 16:12 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOORE MARKET Local (43510) 15:53 15:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - TIRUTTANI Local (43509) 15:08 15:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUTTANI Local (43507) 12:28 12:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - TIRUVALLUR Local (43203) 05:58 05:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - TIRUVALLUR Local (43201) 04:23 04:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - PATTABIRAM Local (43105) 07:03 07:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43103) 06:06 06:07 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - KADAMBATTUR Local (43903) 12:43 12:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET Local (43424) 17:58 17:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43415) 14:26 14:27 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43413) 13:33 13:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOORE MARKET Local (43118) 14:26 14:27 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOORE MARKET Local (43116) 13:45 13:46 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43115) 15:48 15:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM EAST DEPOT Local (43113) 13:43 13:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM EAST DEPOT Local (43113) 13:53 13:53 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - PATTABIRAM MILITARY Local (43111) 13:03 13:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOOR MARKET Local (43108) 08:01 08:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - PATTABIRAM EAST DEPOT Local (43107) 08:06 08:07 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOOR MARKET Local (43106) 06:56 06:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOORE MARKET Local (43124) 17:42 17:43 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43237) 17:41 17:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOORE MARKET Local (43234) 15:08 15:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43233) 16:28 16:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43231) 15:43 15:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43229) 15:18 15:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43227) 14:53 14:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43225) 14:01 14:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43221) 12:13 12:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43217) 10:20 10:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43247) 21:02 21:02 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43207) 07:36 07:37 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43223) 12:53 12:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43433) 20:26 20:26 - Y Y Y Y Y Y Y
MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43437) 22:51 22:51 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43219) 10:28 10:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOOR MARKET Local (43104) 05:41 05:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - CHENNAI MOOR MARKET Local (43126) 19:02 19:03 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - MOORE MARKET Local (43132) 22:58 22:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - MOOR MARKET Local (43130) 22:02 22:03 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM MILITARY - MOOR MARKET Local (43112) 11:37 11:38 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOORE MARKET Local (43514) 18:13 18:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOORE MARKET Local (43516) 19:23 19:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOOR MARKET Local (43520) 23:13 23:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOOR MARKET Local (43518) 21:38 21:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUTTANI - CHENNAI MOOR MARKET Local (43504) 07:48 07:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43248) 18:33 18:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43256) 21:03 21:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43212) 08:08 08:09 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43214) 08:33 08:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - PONNERI Local (43852) 05:44 05:45 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43246) 17:45 17:46 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VELACHERY - TIRUVALLUR Local (43771) 20:01 20:02 1 min Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - TIRUVALLUR Local (43773) 20:39 20:39 - Y Y Y Y Y Y N
CHENNAI BEACH - ARAKKONAM Local (43801) 02:11 02:12 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43795) 14:38 14:39 1 min Y Y Y Y Y Y N
ARAKKONAM - MOORE MARKET Local (43402) 04:43 04:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - ARAKKONAM Local (43803) 05:11 05:12 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI BEACH Local (43802) 04:58 04:59 1 min N N N N N N Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43211) 08:48 08:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43209) 08:28 08:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - CHENNAI MOOR MARKET Local (43220) 09:33 09:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43409) 09:53 09:54 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUVALLUR Local (43215) 09:58 09:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOOR MARKET - ARAKKONAM Local (43403) 06:43 06:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM Local (43407) 09:03 09:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - VELACHERY Local (43932) 04:58 04:59 1 min Y Y Y Y Y Y N
ARAKKONAM - VELACHERY Local (43934) 07:58 07:59 1 min Y Y Y Y Y Y N
VELACHERY - ARAKKONAM Local (43935) 15:16 15:17 1 min Y Y Y Y Y Y N
TRIVANDRUM - GORAKHPUR Raptisagar SF Express (12512) 22:41 22:41 - N Y Y N N N Y
TIRUTTANI - MOORE MARKET Local (43522) 23:03 23:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VELACHERY - PATTAPIRAM MILITARY Local (43799) 00:09 00:10 1 min N Y Y Y Y Y Y
VELACHERY - TIRUVALLUR Local (43775) 20:03 20:04 1 min Y Y Y Y Y Y N
MUMBAI CSMT - MGR CHENNAI CENTRAL Mail Express (11027) 02:39 02:39 - Y Y Y Y Y Y Y
MOORE MARKET - TIRUTTANI Local (43519) 21:03 21:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VELACHERY - ARAKKONAM Local (43937) 18:54 18:55 1 min Y Y Y Y Y Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - MUMBAI CSMT Mail Express (11028) 00:20 00:20 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - MGR CHENNAI CENTRAL Express (11041) 15:09 15:09 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - MUMBAI CSMT Express (11042) 12:42 12:42 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly Express (11073) 11:53 11:53 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - MUMBAI LTT Weekly Express (11074) 16:12 16:12 - N Y N N N N N
CHENNAI CENT - TRIVANDRUM CENT Super AC Express (22207) 16:43 16:43 - N Y N N Y N N
CHENNAI CENTRAL - MYSORE Shatabdi Express (12007) 06:18 06:18 - Y Y N Y Y Y Y
MYSORE - MGR CHENNAI CENTRAL Shatabdi Express (12008) 21:16 21:16 - Y Y N Y Y Y Y
CHENNAI CENT - BANGALORE CITY Shatabdi Express (12027) 17:48 17:48 - Y N Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - CHENNAI CENT Shatabdi Express (12028) 10:38 10:38 - Y N Y Y Y Y Y
CHENNAI CENT - COIMBATORE Shatabdi Express (12243) 07:28 07:28 - Y N Y Y Y Y Y
COIMBATORE - CHENNAI CENT Shatabdi Express (12244) 21:51 21:51 - Y N Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - MADURAI AC Duronto Express (22205) 22:49 22:49 - Y N Y N N N N
MADURAI - CHENNAI CENTRAL AC Duronto Express (22206) 07:00 07:00 - N N Y N Y N N
CHENNAI CENTRAL - AHMEDABAD HumSafar Exp (22919) 20:59 20:59 - N N Y N N N N
AHMEDABAD - CHENNAI CENTRAL HumSafar Exp (22920) 22:08 22:08 - N Y N N N N N
CHENNAI CENTRAL - BANGALORE CITY AC Double Decker Exp (22625) 07:43 07:43 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - CHENNAI CENTRAL AC Double Decker Exp (22626) 19:24 19:24 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NAGARSOL Weekly Express (16003) 09:18 09:18 - N N N N N N Y
CHENNAI CENTRAL - MYSORE Kaveri Express (16021) 21:37 21:37 - Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - MGR CHENNAI CENTRAL Kaveri Express (16022) 05:54 05:54 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM CENT - MGR CHENNAI CENT Super AC Express (22208) 09:51 09:51 - Y N N Y N N N
NAGARSOL - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly Express (16004) 15:29 15:29 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - TIRUPATI MAIN Express (16053) 14:37 14:37 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - MGR CHENNAI CENTRAL Express (16054) 12:44 12:44 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - JOLARPETTAI Yelagiri Exp (UnReserved) (16089) 18:24 18:24 - Y Y Y Y Y Y Y
JOLARPETTAI - CHENNAI CENTRAL Yelagiri Exp (UnReserved) (16090) 08:34 08:34 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TIRUPATI MAIN Garudadri Exp (16203) 17:05 17:05 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - MGR CHENNAI CENTRAL Garudadri Exp (16204) 09:30 09:30 - Y Y Y Y Y Y Y
DADAR CENTRAL - CHENNAI EGMORE SF Express (12163) 18:24 18:24 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI EGMORE - DADAR CENTRAL SF Express (12164) 07:17 07:17 - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - CHENNAI CENTRAL SF Express (12291) 04:42 04:42 - N N N N N Y N
CHENNAI CENTRAL - YESVANTPUR SF Express (12292) 23:50 23:50 - N N N N N Y N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12507) 09:04 09:04 - N N Y N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12508) 05:15 05:15 - N N N N N N Y
BANGALORE CANTT - GUWAHATI SF Express (12509) 05:06 05:06 - N N N Y Y Y N
GUWAHATI - BANGALORE CANTT SF Express (12510) 05:03 05:03 - N Y Y Y N N N
GORAKHPUR - TRIVANDRUM Raptisagar SF Express (12511) 00:09 00:09 - N Y N N N Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12515) 05:06 05:06 - Y N N N N N N
BARAUNI - ERNAKULAM Rapti Sagar SF Express (12521) 00:09 00:09 - N N N Y N N N
ERNAKULAM - BARAUNI Rapti Sagar SF Express (12522) 22:41 22:41 - N N N N Y N N
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 11:59 11:59 - N N N N Y N N
DARBHANGA - MYSORE Bagmati SF Express (12577) 14:53 14:53 - N N N Y N N N
MYSORE - DARBHANGA Bagmati SF Express (12578) 15:23 15:23 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - MANGALORE CENTRAL SF Mail (12601) 20:42 20:42 - Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE CENTRAL - MGR CHENNAI CENTRAL SF Mail (12602) 04:44 04:44 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENT - MYSURU SF Express (12609) 13:57 13:57 - Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - MGR CHENNAI CENT SF Express (12610) 13:44 13:44 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - BANGALORE Lalbagh SF Express (12607) 15:57 15:57 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE - MGR CHENNAI CENTRAL Lalbagh SF Express (12608) 11:29 11:29 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TRIVANDRUM Mail SF Express (12623) 20:03 20:03 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - MGR CHENNAI CENTRAL Mail SF Express (12624) 06:31 06:31 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17311) 15:20 15:20 - N N N N Y N N
VASCO DA GAMA - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly Exp (17312) 10:49 10:49 - N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - BANGALORE Brindavan SF Exp (12639) 08:00 08:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE - MGR CHENNAI CENTRAL Brindavan SF Express (12640) 20:03 20:03 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - BENGALURU CITY SF Mail Express (12657) 23:15 23:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - MGR CHENNAI CENTRAL SF Mail Express (12658) 03:34 03:34 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENT - METTUPALAYAM Nilagiri SF Exp (12671) 21:15 21:15 - Y Y Y Y Y Y Y
METTUPALAYAM - MGR CHENNAI CENT Nilagiri SF Exp (12672) 03:49 03:49 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - COIMBATORE Cheran SF Exp (12673) 22:30 22:30 - Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MGR CHENNAI CENTRAL Cheran SF Exp (12674) 05:35 05:35 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENT - COIMBATORE SF Express (12681) 22:50 22:50 - N N N N N Y N
COIMBATORE - MGR CHENNAI CENT SF Express (12682) 06:19 06:19 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - MANGALORE SF Express (12685) 17:18 17:18 - Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12686) 07:35 07:35 - Y Y Y Y Y Y Y
MADURAI - DEHRADUN SF Express (12687) 09:01 09:01 - Y N N Y N N N
DEHRADUN - MADURAI SF Express (12688) 02:55 02:55 - N N Y N N N Y
MGR CHENNAI CENT - COIMBATORE MAIN Kovai SF Exp (12675) 06:30 06:30 - Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE MAIN - MGR CHENNAI CENT Kovai SF Exp (12676) 22:05 22:05 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NAGERCOIL SF Express (12689) 19:20 19:20 - N N N N Y N N
NAGERCOIL - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12690) 10:45 10:45 - Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SATYA SAI P NILAYAM SF Exp (12691) 23:50 23:50 - N N N N Y N N
SATYA SAI P NILAYAM - MGR CHENNAI CENTRAL SF Exp (12692) 04:14 04:14 - N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TRIVANDRUM SF Express (12695) 15:40 15:40 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TRIVANDRUM SF Express (12697) 15:30 15:30 - N N N N N N Y
TRIVANDRUM - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12698) 12:00 12:00 - N N N N N N Y
TRIVANDRUM - CHENNAI CENTRAL SF Express (12696) 09:29 09:29 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - AHMEDABAD Express (19419) 20:53 20:53 - N N N Y N N Y
AHMEDABAD - MGR CHENNAI CENTRAL Express (19420) 15:59 15:59 - N N N Y N N Y
COIMBATORE - JAIPUR SF Express (12969) 16:41 16:41 - N N N N Y N N
JAIPUR - COIMBATORE SF Express (12970) 10:30 10:30 - N N N Y N N N
MADURAI - MGR CHENNAI CENTRAL AC SF Express (20602) 06:48 06:48 - Y N N N N N N
CHENNAI CENTRAL - MADURAI AC SF Express (20601) 22:48 22:48 - N N N N Y N N
YESVANTPUR - PATLIPUTRA SF Express (22352) 15:23 15:23 - Y N N N N N N
MUMBAI LTT - KARAIKAL Weekly Express (11017) 10:13 10:13 - N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENT - SAINAGAR SHIRDI SF Express (22601) 10:30 10:30 - N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - MGR CHENNAI CENT SF Express (22602) 08:54 08:54 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENT - MANGALURU CENT West Coast SF Exp (22637) 12:25 12:25 - Y Y Y Y Y Y Y
MANGALURU CENT - MGR CHENNAI CENT West Coast SF Exp (22638) 13:48 13:48 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - ALAPPUZHA SF Express (22639) 21:25 21:25 - Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22640) 04:56 04:56 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - KORBA SF Express (22648) 22:41 22:41 - Y N N Y N N N
KORBA - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22647) 00:09 00:09 - Y N N N Y N N
TRIVANDRUM CENT - INDORE Ahilya Nagari SF Exp (22646) 22:41 22:41 - N N N N N Y N
INDORE - TRIVANDRUM CENT Ahilya Nagari SF Exp (22645) 00:09 00:09 - N N Y N N N N
ERODE - MGR CHENNAI CENTRAL Yercaud SF Express (22650) 03:09 03:09 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - PALAKKAD SF Express (22651) 22:02 22:02 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - ERODE Yercaud SF Express (22649) 23:09 23:09 - Y Y Y Y Y Y Y
PALAKKAD - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22652) 03:19 03:19 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - MADURAI Link SF Express (22688) 02:55 02:55 - N N Y N N N Y
HUBALI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22697) 10:49 10:49 - N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - HUBALI SF Express (22698) 15:20 15:20 - N N N N N N Y
MYSORE - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly SF Express (22681) 04:14 04:14 - N N N Y N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - MYSORE Weekly SF Express (22682) 23:50 23:50 - N N N Y N N N
CHENGALPATTU - HYDERABAD KACHEGUDA Express (17651) 17:17 17:17 - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - CHENGALPATTU Express (17652) 05:44 05:44 - Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - DHANBAD Express (13352) 20:24 20:24 - Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - ALAPPUZHA Express (13351) 02:22 02:22 - Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - ALAPPUZHA Slip Express (18189) 02:22 02:22 - Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - TATANAGAR Link Express (18190) 20:24 20:24 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - COIMBATORE Intercity SF Express (12679) 14:50 14:50 - Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MGR CHENNAI CENTRAL Intercity SF Express (12680) 12:55 12:55 - Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - MUMBAI LTT Weekly Express (11018) 22:43 22:43 - Y N N N N N N
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) 15:01 15:01 - N N N N N Y N
TIRUVALLUR - MOORE MARKET Local (43262) 22:03 22:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VELACHERY - TIRUVALLUR Local (43777) 20:41 20:42 1 min Y Y Y Y Y Y N
MOORE MARKET - PATTABIRAM Local (43871) 08:13 08:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATTABIRAM - MOORE MARKET Local (43872) 08:45 08:46 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR Local (43717) 20:41 20:42 1 min N N N N N N Y
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12516) 05:03 05:03 - N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - TIRUPATI MAIN Saptagiri Express (16057) 06:53 06:53 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - MGR CHENNAI CENTRAL Saptagiri Express (16058) 21:06 21:06 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - ARAKKONAM Passenger (56001) 13:42 13:42 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - MGR CHENNAI CENTRAL Passenger (56002) 23:34 23:34 - Y Y Y Y Y Y Y
ERNAKULAM - PATNA SF Express (22643) 05:08 05:08 - N Y Y N N N N
CHENNAI BEACH - PATTAPIRAM MILITARY Local (43759) 00:08 00:09 1 min Y N N N N N N
BANGALORE CITY - NEW TINSUKIA SF Exp (22501) 08:39 08:39 - N Y N N N N N
NEW TINSUKIA - BANGALORE CITY SF Express (22502) 05:02 05:02 - Y N N N N N N
MOORE MARKET - TIRUVALLUR MEMU (66001) 21:23 21:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET MEMU (66008) 10:58 10:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM MEMU (66009) 23:28 23:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI MOORE MARKET MEMU (66010) 20:58 20:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM MEMU (66011) 16:43 16:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM MEMU (66013) 18:14 18:14 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - MOORE MARKET MEMU (66014) 19:38 19:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM MEMU (66015) 07:48 07:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - CHENNAI BEACH MEMU (66016) 07:20 07:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - VELLORE CANTT MEMU (66017) 18:36 18:36 - Y Y Y Y Y Y Y
VELLORE CANTT - CHENNAI BEACH MEMU (66018) 08:55 08:55 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - ARAKKONAM MEMU (66021) 19:35 19:35 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - MOORE MARKET MEMU (66022) 08:28 08:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - CHENNAI FORT MEMU (66041) 11:18 11:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI MOORE MARKET - TIRUPATI MEMU (66047) 10:19 10:19 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI - CHENNAI MOORE MARKET MEMU (66048) 16:05 16:05 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI BEACH - TIRUVALLUR MEMU (66053) 17:31 17:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUVALLUR - AVADI MEMU (66054) 22:33 22:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - BANGALORE CITY Sanghamitra SF Express (12296) 14:15 14:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - DANAPUR Sanghamitra SF Express (12295) 14:41 14:41 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SHALIMAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22642) 04:03 04:03 - N Y N Y N N N
HUBLI - MGR CHENNAI CENTRAL Express (via Ballari) (17313) 10:14 10:14 - N N Y N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - HUBLI Express (via Ballari) (17314) 15:23 15:23 - N N Y N N Y N
ERNAKULAM - MGR CHENNAI CENTRAL Suvidha Special (Oct 28 Only) (82632) 06:19 06:19 - N Y N N N N N
ERNAKULAM - MGR CHENNAI CENTRAL Suvidha Special (Oct 28 Only) (82632) 06:19 06:19 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - ERNAKULAM Suvidha SPL (Oct 25 Only) (82631) 20:31 20:31 - N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - ERNAKULAM Special (Start 11 Oct) (06007) 20:28 20:28 - N N N N Y N N
ERNAKULAM - MGR CHENNAI CENTRAL Special (Start 13 Oct) (06008) 06:19 06:19 - Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - ERNAKULAM Suvidha SPL (Nov 08 Only) (82631) 20:31 20:31 - N N N N Y N N
ERNAKULAM - MGR CHENNAI CENTRAL Suvidha SPL (Nov 10 Only) (82632) 06:19 06:19 - Y N N N N N N
PATNA - ERNAKULAM SF Express (22644) 04:04 04:04 - N N N N N Y Y
PATLIPUTRA - YESVANTPUR SF Express (22351) 15:05 15:05 - N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - AHMEDABAD Special (06051) 20:34 20:34 - N N N N N Y N
AHMEDABAD - MGR CHENNAI CENTRAL Special (06052) 16:09 16:09 - N Y N N N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - KOLKATA SHALIMAR SF Express (22641) 08:42 08:42 - N N N N Y N Y
MUZAFFARPUR - YESVANTPUR Weekly Express (15228) 04:13 04:13 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - MUZAFFARPUR Weekly Express (15227) 06:45 06:45 - N N N Y N N N
AHMEDABAD - MGR CHENNAI CENTRAL Suvidha SPL (Start 21 Oct) (82652) 16:03 16:03 - N Y N N N N N
BANGALORE CANTT - AGARTALA Humsafar Express (12503) 15:22 15:22 - N Y N N Y N N
AGARTALA - BANGALORE CANT Humsafar Express (12504) 15:26 15:26 - Y N N Y N N N