Back Bhimavaram Jn (BVRM) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
NARASAPUR - NIDADAVOLU Express (UnReserved) (17241) 10:33 10:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NIDADAVOLU - NARASAPUR Express (UnReserved) (17242) 13:08 13:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - HYDERABAD DECCAN Express (17255) 19:20 19:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - DHARMAPURAM Express (17247) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Guntur) (17232) 07:43 07:43 - N Y N N N N Y
GUDIVADA - NARASAPUR Link Express (17248) 04:03 04:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MACHILIPATNAM - VISAKHAPATNAM Passenger (57229) 00:15 00:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - MACHILIPATNAM Passenger (57230) 01:20 01:40 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - VISAKHAPATNAM Passenger (57264) 00:15 00:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - NARASAPUR Passenger (57265) 01:20 03:10 1:50 Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - NARASAPUR Fast Passenger (57381) 21:00 21:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - GUNTUR Fast Passenger (57382) 06:50 07:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - NARASAPUR DEMU (77201) 03:40 04:25 45 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR- VIJAYAWADA DEMU (77202) 08:55 09:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHIMAVARAM - VIJAYAWADA DEMU (77206) START 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - BHIMAVARAM DEMU (77231) 10:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHIMAVARAM - MACHILIPATNAM DEMU (77232) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BHIMAVARAM - RAJAMUNDRY DEMU (77237) START 07:30 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJAMUNDRY - BHIMAVARAM DEMU (77238) 14:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHIMAVARAM - NIDADAVOLU DEMU (77239) START 15:50 - Y Y Y Y Y Y Y
NIDADAVOLU - BHIMAVARAM DEMU (77240) 19:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - RAJAHMUNDRY DEMU (77241) 20:28 20:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJAHMUNDRY - BHIMAVARAM DEMU (77242) 07:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHIMAVARAM - NIDADAVOLU DEMU (77243) START 18:00 - Y Y Y Y Y Y Y
NIDADAVOLU - BHIMAVARAM DEMU (77244) 23:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - NARASAPUR DEMU (77263) 19:58 20:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - NIDADAVOLU DEMU (77265) 04:45 04:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NIDADAVOLU - NARASAPUR DEMU (77266) 08:33 08:34 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHIMAVARAM - RAJAMUNDRY DEMU (77293) START 14:45 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJAMUNDRY - NARASAPUR DEMU (77294) 10:25 10:40 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - GUNTUR DEMU (77295) 14:13 14:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Warangal) (17214) 07:44 07:44 - Y N Y Y Y Y N
NARASAPUR - NAGARSOL Exp (via Warangal) (17213) 11:18 11:18 - Y Y Y Y N Y N
NARASAPUR - VIJAYAWADA DEMU (77204) 15:23 15:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - NARASAPUR DEMU (77203) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - BHIMAVARAM DEMU (77298) 14:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - NAGARSOL Express (Via Guntur) (17231) 11:18 11:18 - N N N N Y N Y
HYDERABAD DECCAN - NARASAPUR Express (17256) 06:30 06:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y