Back MALDA COURT - SILIGURI DEMU

MALDA COURT(MLFC) SILIGURI JN(SGUJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MALDA COURT(MLFC) Starts 7:45 0 0.0
OLD MALDA(OMLF) 7:55 7:57 2 5.1
ADINA(ADF) 8:04 8:05 1 12.2
EKLAKHI(EKI) 8:12 8:14 2 18.7
MAHANANDA BRIDGE(MBC) 8:19 8:20 1 21.4
KUMARGANJ(KMRJ) 8:26 8:27 1 25.2
SRIPUR HALT(SRPU) 8:33 8:34 1 30.0
SAMSI(SM) 8:41 8:43 2 34.1
MALAHAR(MFZ) 8:50 8:51 1 40.0
BHALUKA ROAD F(BKRD) 9:03 9:05 2 44.8
MILANGARH(MQG) 9:11 9:12 1 49.8
HARISCHANDRPUR(HCR) 9:33 9:35 2 54.7
KUMEDPUR(KDPR) 9:46 9:48 2 61.4
BABHABGAON HALT(BAHN) 9:57 9:58 1 65.9
KHURIAL(KWE) 10:03 10:04 1 68.9
KAMALPUR HALT(KMPH) 10:09 10:10 1 71.8
AZAMNAGAR ROAD(AZR) 10:15 10:16 1 76.6
BHAWANIPUR BIHAR(BWPB) 10:22 10:23 1 80.9
MAKURIA(MFA) 10:29 10:30 1 85.6
BARSOI JN(BOE) 10:37 10:39 2 89.8
SANJAY GRAM(SJGM) 10:47 10:48 1 97.6
SUDHANI(SUD) 10:53 10:54 1 101.8
AJHARAIL(AHL) 11:00 11:01 1 108.0
TELTA(TETA) 11:38 11:39 1 110.8
DALKOLHA(DLK) 12:01 12:03 2 119.0
SURJA KAMAL(SJKL) 12:10 12:11 1 126.0
KANKI(KKA) 12:19 12:20 1 133.7
HATWAR(HWR) 12:26 12:27 1 139.1
TAUHEED(THED) 12:33 12:34 1 144.8
KISHANGANJ(KNE) 12:40 12:42 2 147.5
PANJIPARA(PJP) 12:52 12:53 1 155.7
GAISAL(GIL) 13:00 13:01 1 164.4
GUNJARIA(GEOR) 13:07 13:08 1 170.1
ALUABARI ROAD(AUB) 13:15 13:17 2 178.1
POTHIA(POT) 13:24 13:25 1 182.9
TAIABPUR(TBR) 13:34 13:35 1 191.4
THAKURGANJ(TKG) 13:45 13:47 2 198.5
PIPRITHAN(PPTN) 13:55 13:56 1 204.5
GALGALIA(GAGA) 14:05 14:06 1 210.0
ADHIKARI(ADQ) 14:20 14:21 1 218.9
BATASI(BTSI) 14:28 14:29 1 222.8
NAKSALBARI(NAK) 14:50 14:52 2 231.5
BAGDOGRA(BORA) 15:15 15:17 2 244.3
MATIGARA(MTRA) 15:33 15:34 1 250.7
SILIGURI JN(SGUJ) 15:45 Ends 0 254.3