Back MALDA COURT - SILIGURI DEMU

MALDA COURT(MLFC) SILIGURI JN(SGUJ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MALDA COURT(MLFC) Starts 8:45 0 0.0
OLD MALDA(OMLF) 8:57 8:59 2 5.1
ADINA(ADF) 9:06 9:07 1 12.2
EKLAKHI(EKI) 9:14 9:16 2 18.7
MAHANANDA BRIDGE(MBC) 9:21 9:22 1 21.4
KUMARGANJ(KMRJ) 9:28 9:29 1 25.2
SRIPUR HALT(SRPU) 9:35 9:36 1 30.0
SAMSI(SM) 9:43 9:45 2 34.1
MALAHAR(MFZ) 9:52 9:53 1 40.0
BHALUKA ROAD F(BKRD) 9:59 10:01 2 44.8
MILANGARH(MQG) 10:07 10:08 1 49.8
HARISCHANDRPUR(HCR) 10:14 10:16 2 54.7
KUMEDPUR(KDPR) 10:30 10:32 2 61.3
BABHABGAON HALT(BAHN) 10:46 10:47 1 65.9
KHURIAL(KWE) 10:52 10:53 1 68.9
KAMALPUR HALT(KMPH) 10:58 10:59 1 71.9
AZAMNAGAR ROAD(AZR) 11:05 11:07 2 76.6
BHAWANIPUR BIHAR(BWPB) 11:13 11:14 1 81.0
MAKURIA(MFA) 11:31 11:32 1 85.6
BARSOI JN(BOE) 11:41 11:43 2 90.0
SANJAY GRAM(SJGM) 11:52 11:53 1 97.6
SUDHANI(SUD) 11:59 12:00 1 101.9
AJHARAIL(AHL) 12:06 12:07 1 108.1
TELTA(TETA) 12:13 12:14 1 110.9
Dalkhola(DLK) 12:23 12:25 2 119.1
SURJA KAMAL(SJKL) 12:33 12:34 1 126.1
KANKI(KKA) 12:42 12:43 1 133.8
HATWAR(HWR) 12:50 12:51 1 139.2
KISHANGANJ(KNE) 13:00 13:02 2 147.6
PANJIPARA(PJP) 13:11 13:12 1 155.9
GAISAL(GIL) 13:20 13:21 1 164.6
GUNJARIA(GEOR) 13:28 13:29 1 170.2
ALUABARI ROAD(AUB) 13:40 13:42 2 178.1
POTHIA(POT) 13:49 13:50 1 182.9
TAIABPUR(TBR) 13:59 14:00 1 191.4
THAKURGANJ(TKG) 14:13 14:15 2 198.1
PIPRITHAN(PPTN) 14:22 14:23 1 204.1
GALGALIA(GAGA) 14:30 14:31 1 210.0
ADHIKARI(ADQ) 14:40 14:42 2 218.8
BATASI(BTSI) 14:48 14:49 1 222.6
NAKSALBARI(NAK) 14:58 15:00 2 231.4
BAGDOGRA(BORA) 15:13 15:15 2 244.2
SILIGURI JN(SGUJ) 16:00 Ends 0 254.3