Back SAHARSA - SAMASTIPUR DEMU

SAHARSA JN(SHC) SAMASTIPUR JN(SPJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAHARSA JN(SHC) Starts 10:50 0 0.0
PARMINIYA HALT(PMYA) 10:57 10:58 1 5.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 11:06 11:08 2 9.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 11:17 11:19 2 17.0
KOPARIA(KFA) 11:27 11:29 2 23.0
FUNGO HALT(FNO) 11:37 11:38 1 28.0
DHAMARA GHAT(DHT) 11:45 11:47 2 31.0
BADLA GHAT(BHB) 11:54 11:56 2 37.0
MANSI JN(MNE) 12:20 12:25 5 45.0
KHAGARIA JN(KGG) 12:35 12:40 5 53.0
OLAPUR(OLP) 12:49 12:51 2 63.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 12:57 12:58 1 67.0
IMLI(IMLI) 13:06 13:08 2 72.0
SALAUNA(SLNA) 13:15 13:17 2 78.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 13:24 13:25 1 83.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 13:30 13:32 2 87.0
SHASAN HALT(SSRH) 13:38 13:39 1 90.0
HASANPUR ROAD(HPO) 13:46 13:48 2 94.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 13:55 13:56 1 99.0
NAYA NAGAR(NWC) 14:02 14:04 2 102.0
MABBI HALT(MABB) 14:11 14:12 1 107.0
RUSERA GHAT(ROA) 14:23 14:25 2 110.0
NARHAN(NRN) 14:31 14:33 2 115.0
ANGAR GHAT(ARG) 14:46 14:48 2 124.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 15:13 15:15 2 131.0
SAMASTIPUR JN(SPJ) 16:00 Ends 0 139.0