Back SAMASTIPUR - SAHARSA DEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) SAHARSA JN(SHC) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 13:00 0 0.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 13:08 13:10 2 8.0
ANGAR GHAT(ARG) 13:17 13:19 2 15.0
NARHAN(NRN) 13:27 13:29 2 24.0
RUSERA GHAT(ROA) 13:35 13:37 2 29.0
MABBI HALT(MABB) 13:43 13:44 1 32.0
NAYA NAGAR(NWC) 13:49 13:51 2 37.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 13:58 13:59 1 40.0
HASANPUR ROAD(HPO) 14:17 14:19 2 45.0
SHASAN HALT(SSRH) 14:27 14:28 1 49.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 14:32 14:34 2 52.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 14:41 14:42 1 56.0
SALAUNA(SLNA) 14:47 14:49 2 61.0
IMLI(IMLI) 14:56 14:58 2 67.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 15:05 15:06 1 72.0
OLAPUR(OLP) 15:26 15:28 2 76.0
KHAGARIA JN(KGG) 16:05 16:10 5 86.0
MANSI JN(MNE) 16:20 16:25 5 94.0
BADLA GHAT(BHB) 16:34 16:36 2 102.0
DHAMARA GHAT(DHT) 16:43 16:45 2 108.0
FUNGO HALT(FNO) 16:51 16:52 1 111.0
KOPARIA(KFA) 16:58 17:00 2 116.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 17:08 17:10 2 122.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 17:20 17:22 2 130.0
PARMINIYA HALT(PMYA) 17:29 17:30 1 134.0
SAHARSA JN(SHC) 18:10 Ends 0 139.0