Back SAMASTIPUR - RAXUAL DEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) RAXAUL JN(RXL) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 3:40 0 0.0
MUKTAPUR(MKPR) 3:46 3:48 2 3.8
KISHANPUR(KSP) 3:54 3:56 2 10.2
RAMBHADDARPUR(RBZ) 4:06 4:08 2 16.7
HAIAGHAT(HYT) 4:15 4:17 2 21.7
THALWARA(TLWA) 4:23 4:25 2 27.8
LAHERIA SARAI(LSI) 4:36 4:41 5 32.4
DARBHANGA JN(DBG) 4:55 5:05 10 37.2
SHISHO HALT(SHEO) 5:12 5:13 1 44.4
MUHAMMADPUR(MHP) 5:18 5:20 2 48.4
TEKTAR(TQR) 5:26 5:27 1 53.8
KAMTAUL(KML) 5:32 5:34 2 60.4
MURAITHA(MRTA) 5:39 5:40 1 64.3
DEBRABANDHAULI HALT(DBLI) 5:44 5:45 1 68.2
JOGIARA(JGA) 5:49 5:51 2 71.8
CHANDAUNA HALT(CNX) 5:57 5:58 1 77.1
JANAKPUR ROAD(JNR) 6:01 6:03 2 80.1
BACHHARPUR HALT(BCPR) 6:09 6:10 1 84.5
AWAPUR(AWPR) 6:14 6:15 1 86.8
BAJPATTI(BJT) 6:20 6:22 2 91.8
PARSAUNI(PSZ) 6:28 6:30 2 97.5
BHISA HALT(BHSA) 6:36 6:37 1 101.6
SITAMARHI JN(SMI) 7:05 7:10 5 105.2
TAPASWINARAYAN NAGAR HALT(TNNH) 7:16 7:17 1 110.9
RIGA(RIGA) 7:34 7:36 2 114.5
MOHINI MANDAL(H(MMDL) 7:43 7:44 1 119.8
DHANG(DAG) 7:48 7:50 2 125.7
BAIRGANIA(BGU) 7:59 8:01 2 134.2
GURHANWA(GRNA) 8:11 8:12 1 139.3
KUNDWA CHAINPUR(KWC) 8:19 8:21 2 144.2
RAMRUPNAGAR(RRNH) 8:26 8:27 1 146.9
GHORASAHAN(GRH) 8:32 8:34 2 152.2
JAIMURTINAGAR F(JMM) 8:44 8:45 1 158.1
CHAURADANO(CAO) 8:57 8:59 2 163.9
PACHPOKHARIA(PPK) 9:00 9:01 1 169.2
ADAPUR(ADX) 9:19 9:21 2 175.4
NAKARDEI(NKU) 9:30 9:31 1 181.6
RAXAUL JN(RXL) 10:15 Ends 0 187.6