Back MUZAFFARPUR - SAMASTIPUR DEMU

MUZAFFARPUR JN(MFP) SAMASTIPUR JN(SPJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MUZAFFARPUR JN(MFP) Starts 12:00 0 0.0
JUBBASAHANI(JUBS) 12:13 12:15 2 8.7
PARAMJEEVAR TARAJEEVAR(PATR) 12:29 12:31 2 24.7
BENIPURGRAM HALT(BPGR) 12:39 12:40 1 30.2
RUNNI SAIDPUR(RUSD) 12:54 12:56 2 41.5
GARHA(GARA) 13:03 13:05 2 47.0
DUMRA(DUMR) 13:16 13:18 2 59.2
SITAMARHI JN(SMI) 13:50 14:05 15 64.4
PARSAUNI(PSZ) 14:17 14:19 2 71.9
BAJPATTI(BJT) 14:26 14:28 2 77.7
JANAKPUR ROAD(JNR) 14:48 14:50 2 89.3
JOGIARA(JGA) 15:02 15:04 2 97.7
KAMTAUL(KML) 15:23 15:25 2 109.0
MUHAMMADPUR(MHP) 15:41 15:43 2 121.0
DARBHANGA JN(DBG) 16:15 16:25 10 132.2
LAHERIA SARAI(LSI) 16:33 16:38 5 137.1
THALWARA(TLWA) 16:42 16:44 2 141.6
HAIAGHAT(HYT) 16:51 16:53 2 147.7
RAMBHADDARPUR(RBZ) 17:01 17:03 2 152.7
KISHANPUR(KSP) 17:09 17:11 2 159.2
MUKTAPUR(MKPR) 17:22 17:24 2 165.6
SAMASTIPUR JN(SPJ) 17:40 Ends 0 169.4