Back MUZAFFARPUR - SAMASTIPUR DEMU

MUZAFFARPUR JN(MFP) SAMASTIPUR JN(SPJ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MUZAFFARPUR JN(MFP) Starts 12:00 0 0.0
JUBBASAHANI(JUBS) 12:28 12:30 2 8.8
PARAMJEEVAR TARAJEEVAR(PATR) 12:44 12:46 2 24.8
BENIPURGRAM HALT(BPGR) 12:54 12:55 1 30.3
NEW RUNNISAIDPUR HALT(NRSD) 13:03 13:04 1 38.9
RUNNI SAIDPUR(RUSD) 13:25 13:27 2 41.6
GARHA(GARA) 13:38 13:40 2 47.1
DUMRA(DUMR) 14:08 14:10 2 59.2
BHISA HALT(BHSA) 14:14 14:15 1 61.0
SITAMARHI JN(SMI) 14:30 14:45 15 64.5
PARSAUNI(PSZ) 14:55 14:57 2 72.2
BAJPATTI(BJT) 15:03 15:05 2 77.9
AWAPUR(AWPR) 15:12 15:13 1 82.9
BACHHARPUR HALT(BCPR) 15:17 15:18 1 85.1
JANAKPUR ROAD(JNR) 15:23 15:25 2 89.6
CHANDAUNA HALT(CNX) 15:30 15:31 1 92.6
JOGIARA(JGA) 15:35 15:37 2 97.9
DEBRABANDHAULI HALT(DBLI) 15:43 15:44 1 101.5
MURAITHA(MRTA) 15:48 15:49 1 105.4
KAMTAUL(KML) 15:52 15:54 2 109.3
TEKTAR(TQR) 16:01 16:02 1 115.8
MUHAMMADPUR(MHP) 16:09 16:11 2 121.3
SHISHO HALT(SHEO) 16:13 16:14 1 125.2
DARBHANGA JN(DBG) 17:15 17:25 10 132.5
LAHERIA SARAI(LSI) 17:33 17:35 2 137.3
THALWARA(TLWA) 17:51 17:53 2 141.9
HAIAGHAT(HYT) 18:02 18:04 2 147.9
RAMBHADDARPUR(RBZ) 18:11 18:13 2 153.0
KISHANPUR(KSP) 18:40 18:42 2 159.5
MUKTAPUR(MKPR) 18:52 18:54 2 165.8
SAMASTIPUR JN(SPJ) 19:15 Ends 0 169.7