Back SAMASTIPUR - MUZAFFARPUR DEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) MUZAFFARPUR JN(MFP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 4:45 0 0.0
MUKTAPUR(MKPR) 4:51 4:53 2 3.8
KISHANPUR(KSP) 5:02 5:04 2 10.2
RAMBHADDARPUR(RBZ) 5:10 5:12 2 16.7
HAIAGHAT(HYT) 5:19 5:21 2 21.7
THALWARA(TLWA) 5:29 5:31 2 27.8
LAHERIA SARAI(LSI) 5:42 5:45 3 32.4
DARBHANGA JN(DBG) 6:00 6:10 10 37.2
SHISHO HALT(SHEO) 6:17 6:18 1 44.4
MUHAMMADPUR(MHP) 6:23 6:25 2 48.4
TEKTAR(TQR) 6:31 6:32 1 53.8
KAMTAUL(KML) 6:37 6:39 2 60.4
MURAITHA(MRTA) 6:44 6:45 1 64.3
DEBRABANDHAULI HALT(DBLI) 6:49 6:50 1 68.2
JOGIARA(JGA) 6:54 6:56 2 71.8
CHANDAUNA HALT(CNX) 7:02 7:03 1 77.1
JANAKPUR ROAD(JNR) 7:12 7:14 2 80.1
BACHHARPUR HALT(BCPR) 7:20 7:21 1 84.5
AWAPUR(AWPR) 7:25 7:26 1 86.8
BAJPATTI(BJT) 7:31 7:33 2 91.8
PARSAUNI(PSZ) 7:39 7:41 2 97.5
BHISA HALT(BHSA) 7:47 7:48 1 101.6
SITAMARHI JN(SMI) 8:15 8:30 15 105.2
DUMRA(DUMR) 8:37 8:39 2 110.4
GARHA(GARA) 8:48 8:50 2 122.6
RUNNI SAIDPUR(RUSD) 8:56 8:58 2 128.1
NEW RUNNISAIDPUR HALT(NRSD) 9:03 9:04 1 130.8
BENIPURGRAM HALT(BPGR) 9:12 9:13 1 139.4
PARAMJEEVAR TARAJEEVAR(PATR) 9:41 9:43 2 144.9
JUBBASAHANI(JUBS) 9:58 10:00 2 160.9
MUZAFFARPUR JN(MFP) 10:45 Ends 0 169.7