Back MORADABAD - SAMBHAL HATIM SARAI DEMU

MORADABAD(MB) SAMBHAL HATIM SARAI(SHTS) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MORADABAD(MB) Starts 15:55 0 0.0
MACHARYA(MCV) 16:08 16:09 1 11.3
FARHEDI(FRD) 16:17 16:18 1 12.9
KUNDARKHI(KD) 16:25 16:27 2 18.1
RAJA KA SAHASPUR(RJK) 16:40 17:25 45 24.0
SONEKPUR HALT(SPB) 17:46 17:47 1 32.5
HAZRAT NAGAR HALT(HZN) 17:56 17:57 1 35.2
SIRSI MUKHDIMPUR(SRMP) 18:07 18:08 1 38.3
SAMBHAL HATIM SARAI(SHTS) 18:35 Ends 0 46.8