Back MORADABAD - SAMBHAL HATIM SARAI DEMU

MORADABAD(MB) SAMBHAL HATIM SARAI(SHTS) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MORADABAD(MB) Starts 6:15 0 0.0
MACHARYA(MCV) 6:28 6:29 1 11.3
FARHEDI(FRD) 6:38 6:39 1 12.9
KUNDARKHI(KD) 6:48 6:50 2 18.1
RAJA KA SAHASPUR(RJK) 7:02 7:07 5 24.0
SONEKPUR HALT(SPB) 7:26 7:27 1 32.5
HAZRAT NAGAR HALT(HZN) 7:36 7:37 1 35.2
SIRSI MUKHDIMPUR(SRMP) 7:47 7:48 1 38.3
SAMBHAL HATIM SARAI(SHTS) 8:20 Ends 0 46.8