Back AGRA CANTT - ETAWAH DEMU (via Bateshwar)

AGRA CANTT(AGC) ETAWAH(ETW) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
AGRA CANTT(AGC) Starts 17:10 0 0.0
BHANDAI(BHA) 17:22 17:23 1 10.2
KARAUNDHNA KALAN HALT(KRDN) 17:33 17:34 1 17.7
SHAMSHABAD TOWN(SSDT) 17:46 17:48 2 28.1
DHIMSIRI HALT(DMSR) 17:55 17:56 1 35.6
FATEHABAD(FAB) 18:08 18:10 2 46.0
MANIKPURA HALT(MAKP) 18:23 18:24 1 59.0
BHADRAULI HALT(BDRI) 18:35 18:36 1 69.6
BATESWAR HALT(BASR) 18:46 18:47 1 77.8
BAH(HAB) 18:57 18:59 2 86.1
JAITPUR KALAN HALT(JTKN) 19:09 19:10 1 96.1
MANSINGH KA PURA HALT(MGKP) 19:19 19:20 1 103.5
JAITPURA HALT(JATP) 19:33 19:34 1 116.4
UDI MORH(UDMR) 20:18 20:20 2 123.6
ETAWAH(ETW) 20:35 Ends 0 136.3