Back AGRA CANTT - MAINPURI DEMU

AGRA CANTT(AGC) MAINPURI(MNQ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
AGRA CANTT(AGC) Starts 17:10 0 0.0
BHANDAI(BHA) 17:22 17:23 1 10.2
KARAUNDHNA KALAN HALT(KRDN) 17:33 17:34 1 17.7
SHAMSHABAD TOWN(SSDT) 17:44 17:46 2 28.1
DHIMSIRI HALT(DMSR) 17:55 17:56 1 35.6
FATEHABAD(FAB) 18:06 18:08 2 46.0
MANIKPURA HALT(MAKP) 18:23 18:24 1 59.0
BHADRAULI HALT(BDRI) 18:35 18:36 1 69.6
BATESWAR HALT(BASR) 18:46 18:47 1 77.8
BAH(HAB) 18:56 18:58 2 86.1
JAITPUR KALAN HALT(JTKN) 19:10 19:11 1 96.1
MANSINGH KA PURA HALT(MGKP) 19:20 19:21 1 103.5
JAITPURA HALT(JATP) 19:34 19:35 1 116.4
UDI MORH(UDMR) 20:18 20:20 2 123.6
ETAWAH(ETW) 20:35 20:45 10 136.3
BPUR(BPUR) 21:00 21:01 1 147.9
SIPI(SIPI) 21:11 21:12 1 158.4
KAHL(KAHL) 21:22 21:23 1 165.5
BUJA(BUJA) 21:35 21:36 1 175.0
KAPU(KAPU) 21:46 21:47 1 182.0
MAINPURI(MNQ) 22:35 Ends 0 191.5