Back SHAKURBASTI - DANKAUR Local

SHAKURBASTI(SSB) DANKAUR(DKDE) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHAKURBASTI(SSB) Starts 11:20 0 0.0
DAYA BASTI(DBSI) 11:26 11:27 1 4.7
VIVEKANAND PURI HALT(VVKP) 11:30 11:31 1 5.8
DELHI KISHANGANJ(DKZ) 11:34 11:35 1 7.6
OLD DELHI(DLI) 11:48 11:50 2 10.3
DELHI SHAHDARA(DSA) 12:05 12:06 1 16.8
VIVEKA VIHAR(VVB) 12:10 12:11 1 19.5
SAHIBABAD(SBB) 12:16 12:17 1 23.9
GHAZIABAD(GZB) 12:35 12:37 2 30.6
MARIPAT(MIU) 12:52 12:53 1 40.5
DADRI(DER) 13:02 13:03 1 47.2
BORAKI(BRKY) 13:15 13:16 1 51.6
AJAIBPUR(AJR) 13:22 13:23 1 56.4
DANKAUR(DKDE) 13:50 Ends 0 64.2