Back SAMASTIPUR - SAHARSA MEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) SAHARSA JN(SHC) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 8:00 0 0.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 8:08 8:10 2 8.0
ANGAR GHAT(ARG) 8:17 8:19 2 15.0
NARHAN(NRN) 8:27 8:29 2 24.0
RUSERA GHAT(ROA) 8:35 8:37 2 29.0
MABBI HALT(MABB) 8:43 8:44 1 32.0
NAYA NAGAR(NWC) 8:49 8:51 2 37.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 8:58 8:59 1 40.0
HASANPUR ROAD(HPO) 9:04 9:06 2 45.0
SHASAN HALT(SSRH) 9:14 9:15 1 49.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 9:19 9:21 2 52.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 9:28 9:29 1 56.0
SALAUNA(SLNA) 9:34 9:36 2 61.0
IMLI(IMLI) 9:43 9:45 2 67.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 9:52 9:53 1 72.0
OLAPUR(OLP) 9:57 9:59 2 76.0
KHAGARIA JN(KGG) 10:10 10:15 5 86.0
MANSI JN(MNE) 10:27 10:32 5 94.0
BADLA GHAT(BHB) 10:41 10:43 2 102.0
DHAMARA GHAT(DHT) 10:50 10:52 2 108.0
FUNGO HALT(FNO) 10:58 10:59 1 111.0
KOPARIA(KFA) 11:05 11:07 2 116.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 11:15 11:17 2 122.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 11:26 11:28 2 130.0
PARMINIYA HALT(PMYA) 11:35 11:36 1 134.0
SAHARSA JN(SHC) 13:15 Ends 0 139.0