Back SAMASTIPUR - SAHARSA MEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) SAHARSA JN(SHC) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 15:30 0 0.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 15:38 15:40 2 8.0
ANGAR GHAT(ARG) 15:47 15:49 2 15.0
NARHAN(NRN) 15:57 15:59 2 24.0
RUSERA GHAT(ROA) 16:05 16:07 2 29.0
MABBI HALT(MABB) 16:13 16:14 1 32.0
NAYA NAGAR(NWC) 16:18 16:20 2 37.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 16:26 16:27 1 40.0
HASANPUR ROAD(HPO) 16:33 16:35 2 45.0
SHASAN HALT(SSRH) 16:43 16:44 1 49.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 16:48 16:50 2 52.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 16:57 16:58 1 56.0
SALAUNA(SLNA) 17:10 17:12 2 61.0
IMLI(IMLI) 17:23 17:25 2 67.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 17:32 17:33 1 72.0
OLAPUR(OLP) 18:13 18:15 2 76.0
KHAGARIA JN(KGG) 19:08 19:13 5 86.0
MANSI JN(MNE) 19:23 19:28 5 94.0
BADLA GHAT(BHB) 19:39 19:41 2 102.0
DHAMARA GHAT(DHT) 19:49 19:51 2 108.0
FUNGO HALT(FNO) 19:57 19:58 1 111.0
KOPARIA(KFA) 20:04 20:06 2 116.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 20:17 20:19 2 122.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 20:29 20:31 2 130.0
SAHARSA JN(SHC) 21:20 Ends 0 139.0