Back SAHARSA - SAMASTIPUR MEMU

SAHARSA JN(SHC) SAMASTIPUR JN(SPJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAHARSA JN(SHC) Starts 7:15 0 0.0
PARMINIYA HALT(PMYA) 7:24 7:25 1 5.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 7:30 7:32 2 9.0
BABA RAGHUNI HALT DWARIKA(BRHD) 7:39 7:40 1 13.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 7:45 7:47 2 17.0
KOPARIA(KFA) 7:55 7:57 2 23.0
FUNGO HALT(FNO) 8:07 8:08 1 28.0
DHAMARA GHAT(DHT) 8:10 8:12 2 31.0
BADLA GHAT(BHB) 8:19 8:21 2 37.0
MANSI JN(MNE) 9:03 9:08 5 45.0
KHAGARIA JN(KGG) 9:21 9:23 2 53.0
OLAPUR(OLP) 9:31 9:33 2 63.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 9:39 9:40 1 67.0
IMLI(IMLI) 9:45 9:47 2 72.0
SALAUNA(SLNA) 9:54 9:56 2 78.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 10:03 10:04 1 83.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 10:09 10:11 2 87.0
SHASAN HALT(SSRH) 10:17 10:18 1 90.0
HASANPUR ROAD(HPO) 10:25 10:27 2 94.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 10:34 10:35 1 99.0
NAYA NAGAR(NWC) 10:41 10:43 2 102.0
MABBI HALT(MABB) 10:50 10:51 1 107.0
RUSERA GHAT(ROA) 11:18 11:20 2 110.0
NARHAN(NRN) 11:25 11:27 2 115.0
ANGAR GHAT(ARG) 11:40 11:42 2 124.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 12:33 12:35 2 131.0
SAMASTIPUR JN(SPJ) 13:30 Ends 0 139.0