Back RAJGIR - DANAPUR MEMU

RAJGIR(RGD) DANAPUR(DNR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
RAJGIR(RGD) Starts 5:10 0 0.0
SARDAR PATEL HALT(SDPH) 5:14 5:15 1 2.1
KARAHDIH HALT(KHDH) 5:19 5:20 1 4.7
SILAO(SILO) 5:23 5:24 1 6.2
MAHURI HALT(MH) 5:28 5:29 1 8.9
NALANDA(NLD) 5:32 5:34 2 11.3
DEEPNAGAR HALT(DPNR) 5:39 5:40 1 14.6
PAWAPURI ROAD HALT(POE) 5:44 5:45 1 17.8
TUNGI HALT(TNGI) 5:50 5:51 1 19.8
BIHAR SHARIF(BEHS) 5:57 5:58 1 23.9
SUHSARAI(SOW) 6:04 6:05 1 27.0
DEKPURA HALT(DKR) 6:09 6:10 1 28.9
RAHUI ROAD(RRE) 6:17 6:18 1 31.9
WENA(WENA) 6:29 6:30 1 37.8
MURHARI HALT(MUHI) 6:35 6:36 1 40.0
HARNAUT(HRT) 6:48 6:50 2 42.9
KARNAUTI HALT(KRNN) 7:02 7:03 1 50.5
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 7:28 7:30 2 53.2
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 7:38 7:39 1 57.7
SALIM PUR BIHAR(SMBH) 7:43 7:44 1 59.8
KARAUTA(KWO) 7:48 7:49 1 62.2
KHUSROPUR(KOO) 8:01 8:02 1 68.1
HARDAS BIGHA(HDE) 8:08 8:09 1 71.3
FATUHA(FUT) 8:14 8:16 2 76.8
BANKA GHAT(BKG) 8:23 8:24 1 82.5
DEEDARGANJ(DDGJ) 8:28 8:29 1 86.0
PATNA SAHEB(PNC) 8:33 8:35 2 88.7
GULZARBAGH(GZH) 8:42 8:43 1 91.8
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 8:50 8:52 2 96.0
PATNA JN(PNBE) 9:05 9:10 5 98.6
SACHIWALAY HALT(SCY) 9:15 9:17 2 100.7
PHULWARI SHARIF(PWS) 9:23 9:24 1 104.6
DANAPUR(DNR) 10:00 Ends 0 108.3