Back SAMASTIPUR - KATIHAR MEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) KATIHAR JN(KIR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 12:45 0 0.0
UJIARPUR(UJP) 12:54 12:55 1 9.1
NAZIRGANJ(NAZJ) 13:01 13:02 1 15.4
DALSINGH SARAI(DSS) 13:12 13:14 2 23.2
SATHAJAGAT(STJT) 13:17 13:19 2 27.8
BACHWARA JN(BCA) 13:32 13:34 2 34.4
TEGHRA(TGA) 13:43 13:44 1 43.3
BARAUNI FLAG(BUJ) 13:50 13:51 1 48.1
BARAUNI JN(BJU) 14:20 14:30 10 50.7
BIHAT HALT(BEHT) 14:36 14:37 1 55.6
TILRATH(TIL) 14:44 14:45 1 58.9
BEGU SARAI(BGS) 14:53 14:55 2 66.0
LAKHO(LAK) 15:04 15:05 1 73.4
DANAULI PHLWRIA(DPL) 15:15 15:16 1 78.8
LAKHMINIA(LKN) 15:32 15:34 2 83.9
SANHA HALT(SANH) 15:41 15:42 1 89.8
SAHIBPUR KAMAL JN(SKJ) 15:46 15:47 1 93.0
UMESHNAGAR(UMNR) 16:07 16:08 1 99.0
KHAGARIA JN(KGG) 16:40 16:45 5 106.1
MANSI JN(MNE) 16:55 16:57 2 114.9
CHEDHABANNI HALT(CDBN) 17:04 17:05 1 119.8
MAHES KHUNT(MSK) 17:14 17:15 1 125.4
GOUCHHARI(GAI) 17:24 17:25 1 129.3
PASRAHA(PSR) 17:38 17:39 1 137.8
BHARATKHAND HALT(BRKB) 17:50 17:51 1 144.1
NARAYANPUR(NNR) 18:02 18:03 1 149.5
THANA BIHPUR JN(THB) 18:15 18:17 2 157.1
KHARIK(KHQ) 18:34 18:35 1 165.2
NAUGACHIA(NNA) 19:05 19:06 1 173.1
KATAREAH(KTRH) 19:17 19:18 1 183.9
KURSELA(KUE) 19:33 19:34 1 191.3
BAKHRI(BKHR) 20:07 20:08 1 200.6
KARAGOLA ROAD(CRR) 21:01 21:02 1 208.1
SEMAPUR(SMO) 21:30 21:31 1 219.1
KATIHAR JN(KIR) 22:40 Ends 0 230.5