Back SONPUR - KATIHAR MEMU

SONPUR JN(SEE) KATIHAR JN(KIR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SONPUR JN(SEE) Starts 15:57 0 0.0
HAJIPUR JN(HJP) 16:07 16:12 5 5.3
CHAKMAKRAND(CKRD) 16:19 16:20 1 11.8
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 16:26 16:27 1 15.8
CHAK SIKANDAR(CSR) 16:32 16:33 1 21.0
GRAM KHARIKA(GKHT) 16:37 16:38 1 23.4
DESARI(DES) 16:42 16:43 1 25.5
SAHADAI BUZURG(SDG) 16:48 16:49 1 30.3
MEHNAR ROAD(MNO) 16:54 16:55 1 35.3
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 17:00 17:01 1 39.2
SHAHPUR PATOREE(SPP) 17:11 17:12 1 43.2
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 17:20 17:21 1 48.4
RAJAJAN HALT(RJJN) 17:26 17:27 1 52.5
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 17:33 17:34 1 56.0
HARPAR BOCHAHA(HBP) 17:42 17:43 1 61.4
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 17:49 17:50 1 65.9
SHERPUR DHIPURA(SPPA) 17:56 17:57 1 70.5
FATEHA HALT(FAH) 18:01 18:02 1 71.9
BACHWARA JN(BCA) 18:09 18:10 1 76.5
MAJNUPUR NAWADA(MPNH) 18:16 18:17 1 82.8
TEGHRA(TGA) 18:22 18:23 1 85.4
BARAUNI FLAG(BUJ) 18:28 18:29 1 90.2
BARAUNI JN(BJU) 18:35 18:45 10 92.8
BIHAT HALT(BEHT) 19:05 19:06 1 97.7
TILRATH(TIL) 19:13 19:14 1 101.1
BEGU SARAI(BGS) 19:21 19:23 2 108.2
LAKHO(LAK) 19:31 19:32 1 115.5
DANAULI PHLWRIA(DPL) 19:40 19:41 1 121.0
LAKHMINIA(LKN) 20:00 20:01 1 126.0
SAHIBPUR KAMAL JN(SKJ) 20:12 20:13 1 135.1
UMESHNAGAR(UMNR) 20:31 20:32 1 141.2
KHAGARIA JN(KGG) 20:45 20:50 5 148.2
MANSI JN(MNE) 21:00 21:05 5 157.1
CHEDHABANNI HALT(CDBN) 21:10 21:11 1 161.9
MAHES KHUNT(MSK) 21:18 21:19 1 167.5
GOUCHHARI(GAI) 21:38 21:39 1 171.4
PASRAHA(PSR) 21:50 21:51 1 179.9
NARAYANPUR(NNR) 22:05 22:06 1 191.6
THANA BIHPUR JN(THB) 22:18 22:20 2 199.3
KHARIK(KHQ) 22:27 22:28 1 207.3
NAUGACHIA(NNA) 22:36 22:37 1 215.2
KATAREAH(KTRH) 22:47 22:48 1 226.1
KURSELA(KUE) 23:06 23:07 1 233.4
BAKHRI(BKHR) 23:24 23:25 1 242.7
KARAGOLA ROAD(CRR) 23:48 23:50 2 250.3
SEMAPUR(SMO) 00:44 00:45 1 261.3
KATIHAR JN(KIR) 01:30 Ends 0 272.7