Back SAMASTIPUR - KATIHAR MEMU

SAMASTIPUR JN(SPJ) KATIHAR JN(KIR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 5:10 0 0.0
UJIARPUR(UJP) 6:06 6:07 1 9.1
NAZIRGANJ(NAZJ) 6:13 6:14 1 15.4
DALSINGH SARAI(DSS) 6:24 6:26 2 23.2
SATHAJAGAT(STJT) 6:32 6:33 1 27.8
BACHWARA JN(BCA) 6:51 6:53 2 34.4
TEGHRA(TGA) 7:03 7:04 1 43.3
BARAUNI FLAG(BUJ) 7:36 7:37 1 48.1
BARAUNI JN(BJU) 7:55 8:05 10 50.7
BIHAT HALT(BEHT) 8:10 8:11 1 55.6
TILRATH(TIL) 8:18 8:19 1 58.9
BEGU SARAI(BGS) 8:33 8:35 2 66.0
LAKHO(LAK) 8:41 8:42 1 73.4
DANAULI PHLWRIA(DPL) 8:49 8:50 1 78.8
LAKHMINIA(LKN) 8:57 8:58 1 83.9
SAHIBPUR KAMAL JN(SKJ) 9:07 9:08 1 93.0
UMESHNAGAR(UMNR) 9:16 9:17 1 99.0
KHAGARIA JN(KGG) 9:35 9:38 3 106.1
MANSI JN(MNE) 9:48 9:50 2 114.9
CHEDHABANNI HALT(CDBN) 9:55 9:56 1 119.8
MAHES KHUNT(MSK) 10:03 10:04 1 125.4
GOUCHHARI(GAI) 10:29 10:30 1 129.3
PASRAHA(PSR) 10:43 10:44 1 137.8
BHARATKHAND HALT(BRKB) 10:55 10:56 1 144.1
NARAYANPUR(NNR) 11:06 11:07 1 149.5
THANA BIHPUR JN(THB) 11:18 11:19 1 157.1
KHARIK(KHQ) 11:22 11:23 1 165.2
NAUGACHIA(NNA) 11:26 11:28 2 173.1
KATAREAH(KTRH) 12:30 12:31 1 183.9
KURSELA(KUE) 12:45 12:46 1 191.3
BAKHRI(BKHR) 12:58 12:59 1 200.6
KARAGOLA ROAD(CRR) 14:01 14:02 1 208.1
SEMAPUR(SMO) 14:39 14:40 1 219.1
KATIHAR JN(KIR) 15:35 Ends 0 230.5