Back BARAUNI - PATLIPUTRA MEMU

BARAUNI JN(BJU) PATLIPUTRA(PPTA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARAUNI JN(BJU) Starts 6:15 0 0.0
BARAUNI FLAG(BUJ) 6:20 6:21 1 2.6
TEGHRA(TGA) 6:27 6:29 2 7.4
MAJNUPUR NAWADA(MPNH) 6:36 6:37 1 10.0
BACHWARA JN(BCA) 6:44 6:46 2 16.3
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 7:04 7:06 2 27.0
HARPAR BOCHAHA(HBP) 7:13 7:14 1 31.5
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 7:19 7:21 2 36.8
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 7:32 7:34 2 44.4
SHAHPUR PATOREE(SPP) 7:40 7:42 2 49.7
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 7:48 7:49 1 53.7
MEHNAR ROAD(MNO) 7:53 7:55 2 57.6
SAHADAI BUZURG(SDG) 8:01 8:03 2 62.5
DESARI(DES) 8:09 8:11 2 67.3
GRAM KHARIKA(GKHT) 8:17 8:18 1 69.4
CHAK SIKANDAR(CSR) 8:22 8:24 2 71.8
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 8:36 8:38 2 77.0
CHAKMAKRAND(CKRD) 8:44 8:46 2 81.1
HAJIPUR JN(HJP) 9:23 9:25 2 87.5
SONPUR JN(SEE) 9:33 9:35 2 92.8
PAHLEJAGHAT(PHLG) 9:50 9:52 2 96.7
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 10:04 10:05 1 105.2
PATLIPUTRA(PPTA) 10:15 Ends 0 108.2