Back BARAUNI - PATNA MEMU

BARAUNI JN(BJU) PATNA JN(PNBE) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARAUNI JN(BJU) Starts 4:10 0 0.0
BARAUNI FLAG(BUJ) 4:14 4:15 1 3.0
TEGHRA(TGA) 4:21 4:22 1 8.0
BACHWARA JN(BCA) 4:34 4:36 2 17.0
SHERPUR DHIPURA(SPPA) 4:47 4:48 1 23.0
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 4:53 4:54 1 27.0
HARPAR BOCHAHA(HBP) 4:59 5:00 1 32.0
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 5:06 5:07 1 37.0
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 5:17 5:18 1 45.0
SHAHPUR PATOREE(SPP) 5:52 5:54 2 50.0
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 5:59 6:00 1 54.0
MEHNAR ROAD(MNO) 6:13 6:14 1 58.0
SAHADAI BUZURG(SDG) 6:21 6:22 1 63.0
DESARI(DES) 6:27 6:28 1 68.0
GRAM KHARIKA(GKHT) 6:32 6:33 1 70.0
CHAK SIKANDAR(CSR) 6:37 6:38 1 72.0
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 6:46 6:47 1 77.0
CHAKMAKRAND(CKRD) 7:23 7:24 1 81.0
HAJIPUR JN(HJP) 7:45 7:50 5 88.0
SONPUR JN(SEE) 8:00 8:05 5 93.0
PAHLEJAGHAT(PHLG) 8:56 8:57 1 97.0
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 9:10 9:11 1 103.0
PATLIPUTRA(PPTA) 9:50 9:55 5 108.0
PHULWARI SHARIF(PWS) 10:09 10:10 1 114.0
SACHIWALAY HALT(SCY) 10:14 10:15 1 118.0
PATNA JN(PNBE) 10:45 Ends 0 121.0