Back BARAUNI - PATNA MEMU

BARAUNI JN(BJU) PATNA JN(PNBE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARAUNI JN(BJU) Starts 4:10 0 0.0
BARAUNI FLAG(BUJ) 4:15 4:16 1 2.6
TEGHRA(TGA) 4:21 4:22 1 7.4
BACHWARA JN(BCA) 4:32 4:34 2 16.3
SHERPUR DHIPURA(SPPA) 4:44 4:45 1 22.4
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 4:50 4:51 1 27.0
HARPAR BOCHAHA(HBP) 4:56 4:57 1 31.5
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 5:03 5:04 1 36.8
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 5:17 5:18 1 44.4
SHAHPUR PATOREE(SPP) 5:25 5:27 2 49.7
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 5:32 5:33 1 53.7
MEHNAR ROAD(MNO) 5:50 5:51 1 57.6
SAHADAI BUZURG(SDG) 5:56 5:57 1 62.5
DESARI(DES) 6:02 6:03 1 67.3
GRAM KHARIKA(GKHT) 6:07 6:08 1 69.4
CHAK SIKANDAR(CSR) 6:18 6:19 1 71.8
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 6:46 6:47 1 77.0
CHAKMAKRAND(CKRD) 7:24 7:25 1 81.1
HAJIPUR JN(HJP) 7:53 7:58 5 87.5
SONPUR JN(SEE) 8:26 8:28 2 92.8
PAHLEJAGHAT(PHLG) 9:00 9:01 1 96.7
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 9:11 9:12 1 105.2
PATLIPUTRA(PPTA) 9:50 9:55 5 108.2
PHULWARI SHARIF(PWS) 10:09 10:10 1 114.3
SACHIWALAY HALT(SCY) 10:15 10:16 1 118.1
PATNA JN(PNBE) 10:45 Ends 0 120.3