Back PATNA - BARAUNI MEMU

PATNA JN(PNBE) BARAUNI JN(BJU) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
PATNA JN(PNBE) Starts 8:20 0 0.0
SACHIWALAY HALT(SCY) 8:27 8:28 1 2.2
PHULWARI SHARIF(PWS) 8:32 8:33 1 6.0
PATLIPUTRA(PPTA) 8:45 8:47 2 12.1
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 8:52 8:53 1 15.1
PAHLEJAGHAT(PHLG) 9:04 9:05 1 23.6
SONPUR JN(SEE) 9:14 9:16 2 27.4
HAJIPUR JN(HJP) 9:25 9:27 2 32.8
CHAKMAKRAND(CKRD) 9:34 9:35 1 39.2
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 9:41 9:42 1 43.2
CHAK SIKANDAR(CSR) 9:48 9:49 1 48.5
GRAM KHARIKA(GKHT) 9:53 9:54 1 50.9
DESARI(DES) 9:58 9:59 1 53.0
SAHADAI BUZURG(SDG) 10:12 10:13 1 57.7
MEHNAR ROAD(MNO) 10:18 10:19 1 62.7
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 10:26 10:27 1 66.6
SHAHPUR PATOREE(SPP) 10:42 10:43 1 70.6
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 10:49 10:50 1 75.9
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 10:58 10:59 1 83.4
HARPAR BOCHAHA(HBP) 11:05 11:06 1 88.8
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 11:11 11:12 1 93.3
SHERPUR DHIPURA(SPPA) 11:17 11:18 1 97.9
BACHWARA JN(BCA) 11:29 11:31 2 103.9
TEGHRA(TGA) 11:49 11:50 1 112.9
BARAUNI FLAG(BUJ) 12:02 12:03 1 117.6
BARAUNI JN(BJU) 13:00 Ends 0 120.3