Back BARAUNI - PATNA MEMU

BARAUNI JN(BJU) PATNA JN(PNBE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARAUNI JN(BJU) Starts 13:45 0 0.0
BARAUNI FLAG(BUJ) 13:50 13:51 1 2.6
TEGHRA(TGA) 13:56 13:57 1 7.4
BACHWARA JN(BCA) 14:05 14:07 2 16.3
SHERPUR DHIPURA(SPPA) 14:16 14:17 1 22.4
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 14:21 14:22 1 27.0
HARPAR BOCHAHA(HBP) 14:27 14:28 1 31.5
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 14:34 14:35 1 36.8
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 14:59 15:00 1 44.4
SHAHPUR PATOREE(SPP) 15:04 15:06 2 49.7
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 15:11 15:12 1 53.7
MEHNAR ROAD(MNO) 15:18 15:19 1 57.6
SAHADAI BUZURG(SDG) 15:24 15:25 1 62.5
DESARI(DES) 15:40 15:41 1 67.3
GRAM KHARIKA(GKHT) 15:51 15:52 1 69.4
CHAK SIKANDAR(CSR) 16:09 16:10 1 71.8
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 17:21 17:22 1 77.0
CHAKMAKRAND(CKRD) 17:49 17:50 1 81.1
HAJIPUR JN(HJP) 18:10 18:12 2 87.5
SONPUR JN(SEE) 18:21 18:23 2 92.8
PAHLEJAGHAT(PHLG) 18:32 18:33 1 96.7
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 18:44 18:45 1 105.2
PATLIPUTRA(PPTA) 18:50 18:52 2 108.2
PHULWARI SHARIF(PWS) 19:04 19:05 1 114.3
SACHIWALAY HALT(SCY) 19:09 19:10 1 118.1
PATNA JN(PNBE) 19:20 Ends 0 120.3