Back MOKAMEH - PATNA MEMU

MOKAMEH JN(MKA) PATNA JN(PNBE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MOKAMEH JN(MKA) Starts 15:30 0 0.0
SIVNAR HALT(SIVN) 15:35 15:36 1 2.2
BARHAPUR HALT(BHAD) 15:39 15:40 1 4.9
MOR(MOR) 15:44 15:45 1 7.3
KANHAIPUR(KNHP) 15:49 15:50 1 10.4
PUNARAKH(PHK) 15:56 15:58 2 15.5
LEMUABAD(LEB) 16:02 16:03 1 18.1
RAILEY ENGLISH HALT(RLE) 16:06 16:07 1 20.4
BARH(BARH) 16:14 16:15 1 25.8
ACHUARA HALT(ACU) 16:24 16:25 1 31.3
ATHMAL GOLA(ATL) 16:29 16:30 1 34.8
JAI PRAKASH MAHULI(JPML) 16:34 16:35 1 37.1
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 16:59 17:01 2 43.8
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 17:10 17:11 1 48.3
SALIM PUR BIHAR(SMBH) 17:15 17:16 1 50.4
KARAUTA(KWO) 17:20 17:21 1 52.8
MANJHAULIGRAM H(MJM) 17:25 17:26 1 55.3
KHUSROPUR(KOO) 17:31 17:32 1 58.7
HARDAS BIGHA(HDE) 17:36 17:37 1 62.0
BUDHDEVCHAK Y NAGAR(BCYN) 17:40 17:41 1 64.9
FATUHA(FUT) 17:46 17:48 2 67.4
BANKA GHAT(BKG) 17:55 17:56 1 73.2
DEEDARGANJ(DDGJ) 18:00 18:01 1 76.6
PATNA SAHEB(PNC) 18:06 18:08 2 79.3
GULZARBAGH(GZH) 18:15 18:16 1 82.4
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 18:20 18:22 2 86.6
PATNA JN(PNBE) 19:20 Ends 0 89.2