Back MOKAMEH - DANAPUR MEMU

MOKAMEH JN(MKA) DANAPUR(DNR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MOKAMEH JN(MKA) Starts 6:05 0 0.0
MOR(MOR) 6:18 6:20 2 7.3
PUNARAKH(PHK) 6:30 6:32 2 15.5
BARH(BARH) 6:49 6:51 2 25.8
ATHMAL GOLA(ATL) 7:03 7:05 2 34.8
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 7:14 7:16 2 43.8
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 7:24 7:26 2 48.3
KARAUTA(KWO) 7:34 7:36 2 52.8
KHUSROPUR(KOO) 7:44 7:46 2 58.7
FATUHA(FUT) 7:58 8:00 2 67.4
BANKA GHAT(BKG) 8:06 8:08 2 73.2
PATNA SAHEB(PNC) 8:16 8:18 2 79.3
GULZARBAGH(GZH) 8:24 8:26 2 82.4
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 8:30 8:32 2 86.6
PATNA JN(PNBE) 8:45 8:50 5 89.2
SACHIWALAY HALT(SCY) 8:55 8:57 2 91.3
PHULWARI SHARIF(PWS) 9:02 9:04 2 95.2
DANAPUR(DNR) 9:45 Ends 0 98.9