Back JASIDIH - PATNA MEMU

JASIDIH JN(JSME) PATNA JN(PNBE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JASIDIH JN(JSME) Starts 16:25 0 0.0
LAHABON(LHB) 16:37 16:38 1 15.3
SIMULTALA(STL) 16:49 16:50 1 25.4
NARGANJO HALT(NRGO) 17:20 17:21 1 36.0
JHAJHA(JAJ) 17:33 17:35 2 44.0
DADPUR(DPX) 17:41 17:42 1 51.2
GIDHAUR(GHR) 17:47 17:48 1 55.5
CHAURA(CUX) 17:56 17:57 1 62.0
JAMUI(JMU) 18:04 18:06 2 70.1
BHALUI(BFM) 18:15 18:16 1 79.1
MANANPUR(MNP) 18:23 18:24 1 84.0
BANSIPUR(BSQP) 18:32 18:33 1 90.4
MAHESH LETA HALT(MHLT) 18:39 18:40 1 93.8
KIUL JN(KIUL) 19:23 19:25 2 97.5
LUCKEESARAI JN(LKR) 19:29 19:31 2 98.8
MANKATHA(MKB) 19:39 19:40 1 104.4
DHURANT JWAS HALT(DJS) 19:44 19:45 1 106.2
DUMRI HALT(DMRX) 19:51 19:52 1 109.6
GANGA SAHAI(GGSY) 19:56 19:57 1 111.2
BARHIYA(BRYA) 20:18 20:20 2 113.9
RAMPUR DUMRA(RDUM) 20:28 20:29 1 119.4
HATHIDAH JN(HTZ) 20:52 20:54 2 123.5
TALL JN(TALL) 20:59 21:00 1 127.2
MOKAMEH JN(MKA) 21:46 21:48 2 131.6
SIVNAR HALT(SIVN) 21:53 21:54 1 133.8
BARHAPUR HALT(BHAD) 21:58 21:59 1 136.5
MOR(MOR) 22:03 22:04 1 138.9
KANHAIPUR(KNHP) 22:08 22:09 1 142.1
PUNARAKH(PHK) 22:15 22:16 1 147.1
LEMUABAD(LEB) 22:20 22:21 1 149.7
RAILEY ENGLISH HALT(RLE) 22:24 22:25 1 152.0
SAHARI HALT(SHT) 22:29 22:30 1 154.9
BARH(BARH) 22:44 22:46 2 157.4
ACHUARA HALT(ACU) 22:53 22:54 1 162.9
ATHMAL GOLA(ATL) 22:57 22:59 2 166.4
JAI PRAKASH MAHULI(JPML) 23:02 23:03 1 168.7
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 23:52 23:54 2 175.4
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 00:01 00:02 1 179.9
SALIM PUR BIHAR(SMBH) 00:05 00:06 1 182.0
KARAUTA(KWO) 00:10 00:11 1 184.4
MANJHAULIGRAM H(MJM) 00:15 00:16 1 186.9
KHUSROPUR(KOO) 00:20 00:21 1 190.3
HARDAS BIGHA(HDE) 00:25 00:26 1 193.6
BUDHDEVCHAK Y NAGAR(BCYN) 00:30 00:31 1 196.5
FATUHA(FUT) 00:34 00:35 1 199.0
BANKA GHAT(BKG) 00:42 00:43 1 204.8
PATNA SAHEB(PNC) 00:47 00:49 2 210.9
GULZARBAGH(GZH) 00:54 00:57 3 214.0
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 01:02 01:04 2 218.2
PATNA JN(PNBE) 02:20 Ends 0 220.8