Back JHAJHA - PATNA MEMU

JHAJHA(JAJ) PATNA JN(PNBE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JHAJHA(JAJ) Starts 5:30 0 0.0
DADPUR(DPX) 5:36 5:37 1 7.2
GIDHAUR(GHR) 5:41 5:43 2 11.5
CHAURA(CUX) 5:50 5:51 1 18.0
JAMUI(JMU) 5:57 5:59 2 26.1
KUNDER HALT(KDER) 6:05 6:06 1 31.3
BHALUI(BFM) 6:11 6:12 1 35.1
BASUACHAK HALT(BQSP) 6:15 6:16 1 37.4
MANANPUR(MNP) 6:19 6:21 2 40.1
BALAHAPUR HALT(BLHR) 6:26 6:27 1 44.1
GOHARI GRAM HALT(GIG) 6:30 6:31 1 44.8
BANSIPUR(BSQP) 6:34 6:35 1 46.5
LAKHOCHAK HALT(LCK) 6:40 6:41 1 49.0
MAHESH LETA HALT(MHLT) 6:44 6:45 1 49.8
KIUL JN(KIUL) 7:02 7:04 2 53.5
LUCKEESARAI JN(LKR) 7:08 7:10 2 54.8
MANKATHA(MKB) 7:16 7:18 2 60.5
DHURANT JWAS HALT(DJS) 7:22 7:23 1 62.3
DUMRI HALT(DMRX) 7:28 7:29 1 65.6
GANGA SAHAI(GGSY) 7:33 7:34 1 67.3
BARHIYA(BRYA) 7:39 7:40 1 69.9
RAMPUR DUMRA(RDUM) 7:47 7:48 1 75.5
HATHIDAH JN(HTZ) 7:55 7:57 2 79.6
TALL JN(TALL) 8:03 8:04 1 83.2
MOKAMEH JN(MKA) 8:10 8:12 2 87.6
SIVNAR HALT(SIVN) 8:16 8:17 1 89.8
BARHAPUR HALT(BHAD) 8:20 8:21 1 92.5
MOR(MOR) 8:25 8:26 1 95.0
KANHAIPUR(KNHP) 8:30 8:31 1 98.1
PUNARAKH(PHK) 8:55 8:56 1 103.2
LEMUABAD(LEB) 9:01 9:02 1 105.7
RAILEY ENGLISH HALT(RLE) 9:05 9:06 1 108.0
SAHARI HALT(SHT) 9:10 9:11 1 110.9
BARH(BARH) 9:14 9:16 2 113.4
ACHUARA HALT(ACU) 9:24 9:25 1 118.9
ATHMAL GOLA(ATL) 9:30 9:31 1 122.5
JAI PRAKASH MAHULI(JPML) 9:35 9:36 1 124.8
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 9:41 9:43 2 131.5
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 9:52 9:53 1 136.0
SALIM PUR BIHAR(SMBH) 9:57 9:58 1 138.0
KARAUTA(KWO) 10:02 10:03 1 140.5
MANJHAULIGRAM H(MJM) 10:07 10:08 1 143.0
KHUSROPUR(KOO) 10:22 10:23 1 146.3
HARDAS BIGHA(HDE) 10:28 10:29 1 149.6
BUDHDEVCHAK Y NAGAR(BCYN) 10:33 10:34 1 152.5
FATUHA(FUT) 10:37 10:39 2 155.0
BANKA GHAT(BKG) 10:46 10:47 1 160.8
DEEDARGANJ(DDGJ) 10:51 10:52 1 164.2
PATNA SAHEB(PNC) 11:06 11:08 2 167.0
GULZARBAGH(GZH) 11:15 11:16 1 170.0
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 11:22 11:24 2 174.2
PATNA JN(PNBE) 12:20 Ends 0 176.8