Back JHAJHA - PATNA MEMU

JHAJHA(JAJ) PATNA JN(PNBE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JHAJHA(JAJ) Starts 5:30 0 0.0
DADPUR(DPX) 5:37 5:38 1 7.2
GIDHAUR(GHR) 5:43 5:45 2 11.5
CHAURA(CUX) 5:51 5:52 1 18.0
JAMUI(JMU) 5:59 6:01 2 26.1
KUNDER HALT(KDER) 6:06 6:07 1 31.3
BHALUI(BFM) 6:12 6:13 1 35.1
BASUACHAK HALT(BQSP) 6:16 6:17 1 37.4
MANANPUR(MNP) 6:21 6:22 1 40.1
BALAHAPUR HALT(BLHR) 6:27 6:28 1 44.1
GOHARI GRAM HALT(GIG) 6:31 6:32 1 44.8
BANSIPUR(BSQP) 6:35 6:36 1 46.5
LAKHOCHAK HALT(LCK) 6:40 6:41 1 49.0
MAHESH LETA HALT(MHLT) 6:44 6:45 1 49.8
KIUL JN(KIUL) 7:00 7:02 2 53.5
LUCKEESARAI JN(LKR) 7:08 7:10 2 54.8
MANKATHA(MKB) 7:18 7:19 1 60.5
DHURANT JWAS HALT(DJS) 7:23 7:24 1 62.3
DUMRI HALT(DMRX) 7:30 7:31 1 65.6
GANGA SAHAI(GGSY) 7:35 7:36 1 67.3
BARHIYA(BRYA) 7:40 7:42 2 69.9
RAMPUR DUMRA(RDUM) 7:50 7:51 1 75.5
HATHIDAH JN(HTZ) 7:57 7:59 2 79.6
TALL JN(TALL) 8:04 8:05 1 83.2
MOKAMEH JN(MKA) 8:10 8:12 2 87.7
SIVNAR HALT(SIVN) 8:17 8:18 1 89.8
BARHAPUR HALT(BHAD) 8:21 8:22 1 92.6
MOR(MOR) 8:26 8:27 1 95.0
KANHAIPUR(KNHP) 8:31 8:32 1 98.4
PUNARAKH(PHK) 8:56 8:58 2 103.2
LEMUABAD(LEB) 9:02 9:03 1 105.7
RAILEY ENGLISH HALT(RLE) 9:06 9:07 1 108.0
SAHARI HALT(SHT) 9:11 9:12 1 110.9
BARH(BARH) 9:16 9:18 2 113.4
ACHUARA HALT(ACU) 9:25 9:26 1 119.0
ATHMAL GOLA(ATL) 9:31 9:32 1 122.5
JAI PRAKASH MAHULI(JPML) 9:36 9:37 1 124.8
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 9:43 9:45 2 131.5
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 9:53 9:54 1 136.0
SALIM PUR BIHAR(SMBH) 9:58 9:59 1 138.1
KARAUTA(KWO) 10:03 10:04 1 140.5
MANJHAULIGRAM H(MJM) 10:08 10:09 1 143.0
KHUSROPUR(KOO) 10:23 10:24 1 146.4
HARDAS BIGHA(HDE) 10:29 10:30 1 149.6
BUDHDEVCHAK Y NAGAR(BCYN) 10:34 10:35 1 152.5
FATUHA(FUT) 10:39 10:41 2 154.8
BANKA GHAT(BKG) 10:47 10:48 1 160.6
DEEDARGANJ(DDGJ) 10:52 10:53 1 164.0
PATNA SAHEB(PNC) 11:08 11:10 2 166.8
GULZARBAGH(GZH) 11:16 11:17 1 169.8
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 11:24 11:26 2 174.0
PATNA JN(PNBE) 12:20 Ends 0 176.6