Back MALDA TOWN - KATIHAR Passenger

MALDA TOWN(MLDT) KATIHAR JN(KIR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MALDA TOWN(MLDT) Starts 7:00 0 0.0
OLD MALDA(OMLF) 7:10 7:12 2 5.7
ADINA(ADF) 7:21 7:23 2 12.8
EKLAKHI(EKI) 7:32 7:34 2 19.3
MAHANANDA BRIDGE(MBC) 7:39 7:40 1 22.0
KUMARGANJ(KMRJ) 7:46 7:48 2 25.8
SRIPUR HALT(SRPU) 7:54 7:55 1 30.6
SAMSI(SM) 8:02 8:04 2 34.7
MALAHAR(MFZ) 8:11 8:12 1 40.6
BHALUKA ROAD F(BKRD) 8:36 8:38 2 45.4
MILANGARH(MQG) 8:44 8:45 1 50.4
HARISCHANDRPUR(HCR) 8:53 8:55 2 55.3
KUMEDPUR(KDPR) 9:10 9:12 2 61.9
DILLI DEWAN GANJ(DVJ) 9:31 9:32 1 64.9
LABHA(LAV) 9:38 9:40 2 68.6
PRANPUR ROAD(PQD) 9:48 9:49 1 73.2
SAHJA HALT(SAJH) 9:55 9:56 1 76.5
KURETHA(KUQ) 10:02 10:04 2 80.3
MANIYAN(MIYN) 10:25 10:27 2 85.2
KATIHAR JN(KIR) 10:50 Ends 0 91.7