Back SAMASTIPUR - SAHARSA Passenger

SAMASTIPUR JN(SPJ) SAHARSA JN(SHC) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAMASTIPUR JN(SPJ) Starts 18:15 0 0.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 18:26 18:28 2 7.1
ANGAR GHAT(ARG) 18:35 18:37 2 14.2
NARHAN(NRN) 18:45 18:47 2 22.7
RUSERA GHAT(ROA) 18:53 18:55 2 28.9
MABBI HALT(MABB) 19:01 19:02 1 31.7
NAYA NAGAR(NWC) 19:15 19:17 2 36.6
BARAIPURA HALT(BAPN) 19:24 19:25 1 39.8
HASANPUR ROAD(HPO) 19:49 19:51 2 45.1
SHASAN HALT(SSRH) 19:59 20:00 1 48.4
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 20:04 20:06 2 51.7
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 20:13 20:14 1 55.3
SALAUNA(SLNA) 20:19 20:21 2 60.1
IMLI(IMLI) 20:37 20:39 2 66.9
PAHARJAGANGAU(PRGA) 20:46 20:47 1 71.6
OLAPUR(OLP) 20:51 20:53 2 75.4
KHAGARIA JN(KGG) 21:20 21:25 5 85.3
MANSI JN(MNE) 21:35 21:40 5 94.1
BADLA GHAT(BHB) 21:49 21:51 2 100.6
DHAMARA GHAT(DHT) 21:58 22:00 2 105.0
FUNGO HALT(FNO) 22:06 22:07 1 108.2
KOPARIA(KFA) 22:12 22:14 2 113.1
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 22:25 22:27 2 119.6
SONBARSA KACHERI(SBM) 22:36 22:38 2 127.7
PARMINIYA HALT(PMYA) 22:45 22:46 1 131.4
SAHARSA JN(SHC) 23:45 Ends 0 136.5