Back AYODHYA - GORAKHPUR Passenger

AYODHYA(AY) GORAKHPUR JN(GKP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
AYODHYA(AY) Starts 13:45 0 0.0
RAMGHAT HALT(RMBG) 13:52 13:54 2 4.1
KATRA UP(KEA) 14:05 14:10 5 8.6
NAWABGANJ GONDA(NGB) 14:18 14:20 2 15.8
TIKRI(TRE) 14:28 14:30 2 24.6
MANKAPUR JN(MUR) 14:55 15:10 15 37.6
LAKHPAT NAGAR(LKNR) 15:14 15:16 2 42.9
MASKANWA(MSW) 15:24 15:26 2 51.6
S NARAYAN CHPLA(SNC) 15:31 15:33 2 55.9
BAHMAN JYOTIA(BNGY) 15:38 15:39 1 59.2
BABHNAN(BV) 15:50 15:52 2 67.4
GAUR(GAUR) 15:59 16:01 2 75.1
TINICH(TH) 16:08 16:10 2 83.4
GOVINDNAGAR(GOVR) 16:18 16:20 2 91.7
BASTI(BST) 16:37 16:40 3 98.1
ORWARA(ORW) 16:45 16:47 2 105.7
MUNDERWA(MND) 16:54 16:56 2 112.4
CHUREB(CRV) 17:03 17:05 2 119.8
KHALILABAD(KLD) 17:18 17:20 2 127.7
MAGHAR(MHH) 17:28 17:30 2 136.1
SIHAPAR(SIPR) 17:36 17:37 1 139.4
SAHJANWA(SWA) 17:48 17:50 2 144.4
JAGATBELA(JTB) 17:58 18:00 2 150.8
DOMINGARH(DMG) 18:22 18:24 2 157.5
GORAKHPUR JN(GKP) 18:55 Ends 0 161.6