Back SURATGARH - SHRI GANGANAGAR Passenger

SURATGARH JN(SOG) SHRI GANGANAGAR(SGNR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SURATGARH JN(SOG) Starts 12:30 0 0.0
BHAGWANSAR(BNSR) 12:39 12:40 1 5.3
SARDARGARH(SRZ) 12:52 12:53 1 16.6
SARUPSAR JN(SRPR) 12:59 13:01 2 21.5
JAITSAR(JES) 13:06 13:08 2 25.4
BUGIA HALT(BUGY) 13:15 13:16 1 35.5
MASANIWALA(MSWA) 13:21 13:22 1 43.9
MOHAN NAGAR(MNGR) 13:29 13:31 2 52.4
RAI SINGH NAGAR(RSNR) 13:43 13:45 2 56.2
GAJSINGHPUR(GJS) 13:59 14:01 2 69.7
ZORAWAR PURA HALT(ZPR) 14:12 14:13 1 80.7
SHRI KARANPUR(SRW) 14:21 14:23 2 90.4
DALPAT SINGHPUR(DPT) 14:35 14:36 1 102.0
KESRI SINGHPUR(KESR) 14:45 14:47 2 112.5
PRITHWIRAJPUR(PRUR) 15:01 15:02 1 125.5
SHRI GANGANAGAR(SGNR) 15:25 Ends 0 137.3