Back BAREILLY - PRAYAG GHAT Passenger

BAREILLY(BE) PRAYAG GHAT(PYG) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BAREILLY(BE) Starts 10:20 0 0.0
BAREILLY CANTT - CHANHETI(BRYC) 10:27 10:28 1 3.5
RASURIYA(RYS) 10:37 10:38 1 10.4
PITAMBARPUR(PMR) 10:47 10:49 2 19.8
TISUA(TSA) 11:00 11:01 1 28.4
BILPUR(BLPU) 11:08 11:10 2 35.7
MIRANPUR KATRA(MK) 11:19 11:21 2 42.5
TILHAR(TLH) 11:31 11:33 2 52.1
BAHADURPUR HALT(BHDH) 11:41 11:42 1 58.6
BANTHRA(BTRA) 11:48 11:49 1 62.1
SHAHJEHANPUR(SPN) 12:03 12:05 2 70.7
SHAJAHANPUR COURT(SXK) 12:09 12:10 1 72.3
ROZA JN(ROZA) 12:18 12:20 2 78.1
PT RAM PRASAD BISMIL(PRPM) 12:29 12:30 1 82.6
KAHILIYA(KH) 12:37 12:38 1 86.6
ALGAWAN(AIG) 12:47 12:48 1 94.8
ANJHI SHAHABAD(AJI) 12:55 12:57 2 101.3
SHARMA(SHRM) 13:05 13:06 1 107.2
TODARPUR(TDP) 13:11 13:12 1 109.6
BEHTAGOKUL(BEG) 13:19 13:21 2 116.2
KAURHA(KUF) 13:32 13:33 1 124.9
HARDOI(HRI) 14:18 14:20 2 133.4
KARNA(KAR) 14:35 14:36 1 143.6
MASIT(MST) 14:45 14:46 1 151.0
BAGHAULI(BGH) 14:54 14:56 2 157.8
BALAMU JN(BLM) 15:06 15:08 2 166.5
DALELNAGAR(DLQ) 15:20 15:21 1 175.1
UMAR TALI(UTA) 15:30 15:31 1 181.6
SANDILA(SAN) 15:38 15:40 2 186.7
RAHIMABAD(RBD) 15:51 15:53 2 197.8
DILAWARNAGAR(DIL) 16:02 16:04 2 205.5
MALIHABAD(MLD) 16:12 16:14 2 211.1
KAKORI(KKJ) 16:24 16:26 2 221.0
ALAMNAGAR(AMG) 17:38 17:39 1 229.3
LUCKNOW(LKO) 18:00 18:30 30 235.3
DILKUSHA CABIN(LBH) 18:51 18:52 1 238.9
BLOCK HUT A (BHA)(BHAW) 19:01 19:02 1 242.6
UTRAHTIA(UTR) 19:10 19:11 1 247.5
MOHANLALGANJ(MLJ) 19:23 19:24 1 256.1
KANKAHA(KKAH) 19:32 19:33 1 263.9
NIGOHAN(NHN) 19:41 19:42 1 270.9
SHRIRAJNAGAR(SAGR) 19:49 19:50 1 276.8
BACHHRAWAN(BCN) 19:57 19:58 1 282.6
KUNEANGANJ(KVG) 20:07 20:08 1 292.1
HARCHANDPUR(HCP) 20:15 20:16 1 298.4
GANGAGANJ(GANG) 20:24 20:25 1 305.5
RAE BARELI JN(RBL) 22:00 22:05 5 313.1
DARYAPUR(DYP) 22:13 22:14 1 319.2
LACHHMANPUR(LMN) 22:30 22:31 1 333.9
RAMACHANDRAPUR(RCP) 22:43 22:44 1 341.0
UNCHAHAR JN(UCR) 22:59 23:00 1 351.1
ARKHA(ARKA) 23:09 23:10 1 353.2
PARIAWAN KALAKANKER RD(PQN) 23:23 23:24 1 362.0
GARHI MANIKPUR(GRMR) 23:35 23:36 1 369.2
KUNDA HARNAMGNJ(KHNM) 23:49 23:50 1 380.9
BHADRI(BHDR) 00:05 00:06 1 388.1
LALGOPALGANJ(LGO) 00:17 00:18 1 395.4
RAM CHAURA ROAD(RMC) 00:27 00:28 1 402.4
ATRAMPUR(ARP) 00:37 00:38 1 409.4
SARAI GOPAL(SPGL) 00:51 00:52 1 418.2
PHAPHAMAU JN(PFM) 01:04 01:05 1 423.3
PRAYAG(PRG) 01:26 01:28 2 429.7
PRAYAG GHAT(PYG) 01:50 Ends 0 433.0