Back PRAYAG GHAT - LUCKNOW CHARBAGH Passenger

PRAYAG GHAT(PYG) LUCKNOW(LKO) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
PRAYAG GHAT(PYG) Starts 14:55 0 0.0
PRAYAG(PRG) 15:15 15:17 2 3.3
PHAPHAMAU JN(PFM) 15:38 15:39 1 9.7
SIWAITH(SWE) 15:53 15:54 1 15.5
MAU AIMMA(MEM) 16:13 16:14 1 29.6
DHIRGANJ(DHRJ) 16:25 16:26 1 35.0
BISHNATHGANJ(BTJ) 16:34 16:35 1 41.4
BHUPIA MAU(VPO) 16:46 16:47 1 50.7
PARTAPGARH JN(PBH) 17:05 17:10 5 55.8
CHILBILA JN(CIL) 17:37 17:38 1 59.8
JAGESHARGANJ(JGJ) 17:48 17:49 1 72.2
ANTU(ANTU) 17:57 17:58 1 76.7
SAHAJIPUR HALT(SHJP) 18:04 18:05 1 81.7
MISRAULI(MFL) 18:10 18:11 1 84.9
AMETHI(AME) 18:18 18:20 2 90.9
TALAKHAJURI(TLKH) 18:29 18:30 1 98.4
GAURIGANJ(GNG) 18:38 18:39 1 104.3
BANI(BANI) 18:47 18:48 1 112.5
KASIMPUR(KCJ) 18:56 18:57 1 119.8
JAIS(JAIS) 19:02 19:03 1 122.2
FURSATGANJ(FTG) 19:12 19:13 1 132.8
RUPAMAU(RUM) 19:23 19:24 1 142.0
RAE BARELI JN(RBL) 21:20 21:25 5 151.0
GANGAGANJ(GANG) 21:40 21:41 1 158.7
HARCHANDPUR(HCP) 21:49 21:50 1 165.7
KUNEANGANJ(KVG) 21:57 21:58 1 172.1
BACHHRAWAN(BCN) 22:09 22:10 1 181.6
SHRIRAJNAGAR(SAGR) 22:21 22:22 1 187.3
NIGOHAN(NHN) 22:29 22:30 1 193.3
KANKAHA(KKAH) 22:38 22:39 1 200.2
MOHANLALGANJ(MLJ) 22:47 22:48 1 208.1
UTRAHTIA(UTR) 23:54 23:55 1 216.7
LUCKNOW(LKO) 00:30 Ends 0 228.9