Back RAE BARELI - KANPUR CENTRAL Passenger

RAE BARELI JN(RBL) KANPUR CENTRAL(CNB) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
RAE BARELI JN(RBL) Starts 6:15 0 0.0
DARYAPUR(DYP) 6:24 6:25 1 6.0
SURAJ KUNDA(SRJK) 6:36 6:37 1 12.6
UBARNI(UBN) 6:47 6:48 1 16.7
RADHA BALAMPUR(RDV) 7:01 7:02 1 23.0
DALMAU JN(DMW) 7:24 7:26 2 30.8
BAHAI(BYQ) 7:44 7:45 1 38.6
LALGANJ(LLJ) 7:52 7:54 2 44.2
NIHASTA HALT(NHF) 8:05 8:06 1 52.1
RAGHURAJ SINGH(RRS) 8:16 8:17 1 57.5
BAISWARA(BSWA) 8:25 8:26 1 62.8
TAKIA(TQA) 8:39 8:40 1 69.1
INDEMAU(IDM) 8:46 8:47 1 73.7
BIGHAPUR(BQP) 8:56 8:57 1 79.2
KULHA-HALT(KULH) 9:03 9:04 1 82.6
TIKAULI RAWATPUR(TKRP) 9:12 9:13 1 88.5
BAND HAMIRPUR(BAHP) 9:19 9:20 1 92.2
ACHALGANJ(ACH) 9:27 9:28 1 96.4
KORARI(KURO) 9:38 9:39 1 100.5
UNNAO JN(ON) 9:58 9:59 1 111.5
MAGARWARA(MGW) 10:09 10:10 1 117.7
KANPUR BRIDGE LEFT BANK(CPB) 10:21 10:22 1 125.2
KANPUR CENTRAL(CNB) 10:35 Ends 0 129.1