Back BAKHTIYARPUR - GAYA Passenger

BAKHTIYARPUR JN(BKP) GAYA JN(GAYA) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BAKHTIYARPUR JN(BKP) Starts 13:30 0 0.0
KARNAUTI HALT(KRNN) 13:35 13:36 1 2.7
HARNAUT(HRT) 13:48 13:50 2 10.3
WENA(WENA) 14:01 14:03 2 15.5
RAHUI ROAD(RRE) 14:14 14:15 1 21.3
DEKPURA HALT(DKR) 14:22 14:23 1 24.3
SUHSARAI(SOW) 14:27 14:28 1 26.2
BIHAR SHARIF(BEHS) 14:35 14:40 5 29.4
TUNGI HALT(TNGI) 14:43 14:44 1 33.4
PAWAPURI ROAD HALT(POE) 14:51 14:52 1 35.4
DEEPNAGAR HALT(DPNR) 14:59 15:00 1 38.6
NALANDA(NLD) 15:06 15:07 1 42.0
MAHURI HALT(MH) 15:13 15:14 1 44.4
SILAO(SILO) 15:18 15:19 1 47.0
KARAHDIH HALT(KHDH) 15:24 15:25 1 48.5
SARDAR PATEL HALT(SDPH) 15:28 15:29 1 51.1
RAJGIR(RGD) 15:45 15:55 10 53.2
NEKPUR(NKPU) 16:04 16:05 1 60.8
NATESAR(NES) 16:15 16:17 2 70.7
JETHIAN(JTIN) 16:28 16:30 2 77.5
SARSOO(SRSO) 16:39 16:40 1 81.8
JAGDISHPUR(JDPR) 16:52 16:53 1 89.3
MOHAMADPUR(MMDP) 17:03 17:04 1 93.3
HISUA(HIS) 17:09 17:10 1 95.3
TILAYA(TIA) 17:25 17:30 5 99.2
MANJHWE(MZW) 17:39 17:40 1 107.7
JAMUAWAN(JMN) 17:44 17:45 1 110.3
WAZERGANJ(WZJ) 17:58 18:00 2 117.2
KOLHANA HALT(KLNA) 18:07 18:08 1 120.3
KARJARA(KRJR) 18:13 18:15 2 124.5
PAIMAR(PMI) 18:22 18:23 1 128.9
MANPUR JN(MPO) 18:48 18:50 2 135.4
SHAHEED ISHWAR CHOWDHARY HALT(SICY) 18:56 18:57 1 137.1
GAYA JN(GAYA) 19:35 Ends 0 140.6