Back JOGINDER NAGAR - PATHANKOT Passenger

JOGINDER NAGAR(JDNX) PATHANKOT(PTK) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JOGINDER NAGAR(JDNX) Starts 7:05 0 0.0
CHAUNTRA BHATERH(CTZ) 7:26 7:27 1 6.6
AHJU(AHJU) 7:43 7:45 2 11.6
BAIJNATH MANDIR(BJMR) 8:20 8:21 1 20.5
BAIJNATH PAPROLA(BJPL) 8:35 9:15 40 22.5
MAJHAIRAN HIMACHAL(MNHL) 9:23 9:24 1 25.7
PANCH RUKHI(PHRH) 9:35 9:36 1 30.2
PATTI RAJPURA HALT(PTRJ) 9:42 9:43 1 33.0
PALAMPUR HIMACHAL(PLMX) 9:53 9:55 2 36.5
SULAH HIMACHAL PRADESH(SLHP) 10:09 10:10 1 42.1
PAROR(PRAR) 10:17 10:18 1 44.6
CHAMUNDA MARG(CMMG) 10:31 10:32 1 51.4
NAGROTA(NGRT) 10:48 10:50 2 54.9
SAMLOTI(SMLT) 11:17 11:18 1 60.2
KANGRA MANDIR(KGMR) 11:31 11:32 1 66.1
KANGRA(KGRA) 11:45 11:47 2 69.2
KOPARLAHAR(KPLR) 12:11 12:13 2 74.0
JAWLMUKHI ROAD(JMKR) 12:29 12:31 2 80.8
TRIPAL HALT(TRPL) 12:40 12:41 1 83.3
LUNSU HALT(LNS) 12:50 12:51 1 87.6
GULER(GULR) 13:00 13:02 2 91.3
NANDPUR BHATAULI(NDBT) 13:14 13:15 1 95.8
BARYAL HIMACHAL(BRHL) 13:21 13:22 1 97.9
NAGROTA SURIYAM(NGRS) 13:30 13:32 2 101.6
MEGH RAJ PURA(MGRP) 13:42 13:43 1 104.6
HARSAR DEHRI(HRDR) 13:55 13:57 2 110.6
JAWAN WALA SHEHAR(JWLS) 14:33 14:35 2 118.1
BHARMAR(BRMR) 15:06 15:07 1 124.3
BALLE-DA-PIR-LA(BLDL) 15:20 15:21 1 130.1
TALARA(TLRA) 15:30 15:32 2 134.2
NURPUR ROAD(NUPR) 15:56 15:58 2 143.8
KANDWAL HALT(KAWL) 16:25 16:26 1 150.6
DALHOGI ROAD(DLSR) 16:32 16:34 2 153.7
PATHANKOT(PTK) 17:05 Ends 0 163.6