Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 14:55 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 14:59 15:00 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 15:04 15:05 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 15:08 15:09 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 15:13 15:14 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 15:17 15:18 1 23.0
SANHATI(SNHT) 15:22 15:23 1 27.4
HABRA(HB) 15:28 15:29 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 15:32 15:33 1 35.7
GUMA(GUMA) 15:36 15:37 1 39.2
BIRA(BIRA) 15:40 15:41 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 15:44 15:45 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 15:48 15:49 1 50.6
BARASAT(BT) 16:00 16:01 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 16:03 16:04 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 16:06 16:07 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 16:09 16:10 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 16:12 16:13 1 61.8
BIRATI(BBT) 16:15 16:16 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 16:18 16:19 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 16:21 16:22 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 16:28 16:29 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 16:32 16:33 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 16:48 Ends 0 76.5