Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 12:47 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 12:51 12:52 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 12:56 12:57 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 13:00 13:01 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 13:05 13:06 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 13:09 13:10 1 23.0
SANHATI(SNHT) 13:14 13:15 1 27.4
HABRA(HB) 13:20 13:21 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 13:24 13:25 1 35.7
GUMA(GUMA) 13:28 13:29 1 39.2
BIRA(BIRA) 13:32 13:33 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 13:36 13:37 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 13:40 13:41 1 50.6
BARASAT(BT) 13:54 13:55 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 13:57 13:58 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 14:00 14:01 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 14:03 14:04 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 14:06 14:07 1 61.8
BIRATI(BBT) 14:09 14:10 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 14:12 14:13 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 14:15 14:16 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 14:21 14:22 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 14:25 14:26 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 14:50 Ends 0 76.5