Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 10:28 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 10:32 10:33 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 10:37 10:38 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 10:41 10:42 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 10:46 10:47 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 10:50 10:51 1 23.0
SANHATI(SNHT) 10:55 10:56 1 27.4
HABRA(HB) 11:01 11:02 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 11:05 11:06 1 35.7
GUMA(GUMA) 11:09 11:10 1 39.2
BIRA(BIRA) 11:13 11:14 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 11:17 11:18 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 11:21 11:22 1 50.6
BARASAT(BT) 11:37 11:38 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 11:40 11:41 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 11:43 11:44 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 11:46 11:47 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 11:49 11:50 1 61.8
BIRATI(BBT) 11:52 11:53 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 11:55 11:56 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 11:58 11:59 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 12:11 12:12 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 12:15 12:16 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 12:30 Ends 0 76.5