Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 9:05 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 9:09 9:10 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 9:14 9:15 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 9:18 9:19 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 9:23 9:24 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 9:27 9:28 1 23.0
SANHATI(SNHT) 9:32 9:33 1 27.4
HABRA(HB) 9:38 9:39 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 9:42 9:43 1 35.7
GUMA(GUMA) 9:46 9:47 1 39.2
BIRA(BIRA) 9:50 9:51 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 9:54 9:55 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 9:58 9:59 1 50.6
BARASAT(BT) 10:15 10:16 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 10:19 10:20 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 10:22 10:23 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 10:25 10:26 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 10:28 10:29 1 61.8
BIRATI(BBT) 10:31 10:32 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 10:34 10:35 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 10:37 10:38 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 10:47 10:48 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 10:52 10:53 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 11:05 Ends 0 76.5