Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 8:32 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 8:36 8:37 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 8:41 8:42 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 8:45 8:46 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 8:50 8:51 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 8:54 8:55 1 23.0
SANHATI(SNHT) 8:59 9:00 1 27.4
HABRA(HB) 9:05 9:06 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 9:09 9:10 1 35.7
GUMA(GUMA) 9:13 9:14 1 39.2
BIRA(BIRA) 9:17 9:18 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 9:21 9:22 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 9:25 9:26 1 50.6
BARASAT(BT) 9:42 9:43 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 9:45 9:46 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 9:48 9:49 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 9:51 9:52 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 9:54 9:55 1 61.8
BIRATI(BBT) 9:57 9:58 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 10:00 10:01 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 10:07 10:08 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 10:14 10:15 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 10:18 10:19 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 10:30 Ends 0 76.5