Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 8:08 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 8:12 8:13 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 8:17 8:18 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 8:21 8:22 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 8:26 8:27 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 8:30 8:31 1 23.0
SANHATI(SNHT) 8:35 8:36 1 27.4
HABRA(HB) 8:41 8:42 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 8:45 8:46 1 35.7
GUMA(GUMA) 8:49 8:50 1 39.2
BIRA(BIRA) 8:53 8:54 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 8:57 8:58 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 9:01 9:02 1 50.6
BARASAT(BT) 9:13 9:14 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 9:16 9:17 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 9:19 9:20 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 9:22 9:23 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 9:25 9:26 1 61.8
BIRATI(BBT) 9:28 9:29 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 9:31 9:32 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 9:34 9:35 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 9:42 9:43 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 9:46 9:47 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 10:05 Ends 0 76.5